Connect with us

Świat

Ekstremalna pogoda zabija 21 ultramaratończyków w Chinach

Published

on

Maraton górski Huanghe Shilin na dużej wysokości rozpoczął się w sobotę rano w słonecznych warunkach. Ale do godziny 13:00 czasu lokalnego warunki pogodowe uległy zmianie, a marznący deszcz, grad i wichury uderzały biegaczy w hrabstwie Gansu. Czasy globalne.

Gdy temperatura spadła w Yellow River Stone Forest, biegacze zgłaszali hipotermię, podczas gdy inni zaginęli.

Organizatorzy maratonu odwołali wyścig i utworzyli grupę poszukiwawczą złożoną z 1200 osób, która miała przeszukać skomplikowany teren. Poszukiwania kontynuowano po zmroku.

Większość uczestników miała na sobie cienkie spodenki i t-shirty.

Uczestnik powiedział lokalna publikacja Red Star News: „W pewnym momencie nie mogłem już czuć palców (ponieważ było tak zimno). W tym samym czasie mój język też był zamarznięty”.

Powiedział, że zdecydował się porzucić wyścig. „Wycofałem się w połowie drogi pod górę i wszedłem do drewnianej chaty na polecenie ratownika. Było już około 10 innych biegaczy, którzy zeszli wcześniej i czekaliśmy około godziny na ratunek w kabinie. Ostatecznie przyszło około 50 biegaczy i schronił się w domku. ”

W niedzielę rano 151 ze 172 uczestników wyścigu zostało uznanych za bezpiecznych, ośmiu przebywało w szpitalu. Według ogólnokrajowej gazety, kolejne 21 zostało znalezionych martwych.

Dystans wyścigu wynoszący 100 kilometrów był ponad dwukrotnie dłuższy niż w przypadku standardowego maratonu.

READ  Napięcia prawdopodobnie wzrosną, gdy Chiny będą dążyć do większej roli w Arktyce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *