Connect with us

Świat

Największa góra lodowa na świecie odrywa się od szelfu Antarktyki

Published

on

Ogromny góra lodowa to się urwało Szelf Antarktyki Wcześniej w tym miesiącu został zidentyfikowany przez Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) jako największy na świecie.

Góra lodowa nazywa się A-76 i jest ponad 40 razy większa od Paryż, większy niż stan Rhode Island i 73 razy większy od Manhattanu.

SOLIDNY ​​ICEBERG – WIĘKSZY NIŻ NOWY JORK – PRZERWA W ANTARKTYCE

A-76, nazwany na cześć kwadrantu, w którym się znajdował – został po raz pierwszy odkryty przez badaczy British Antarctic Survey Z Satelita Sentinel 1A ESA.

Zostało to również potwierdzone przez Amerykańskie Narodowe Centrum Lodowe (USNIC), które śledzi i nazywa góry lodowe na Antarktydzie o długości co najmniej 10 mil morskich lub 20 mil kwadratowych.

1668 mil kwadratowych lodu oddzieliło się od szelfu lodowego Ronne do Morza Weddella i oczekuje się, że w pewnym momencie wpadnie w lód Południowy Atlantyk gdzie by się rozpadło.

Raporty LiveScience w czwartek, że wydarzenie nie wpłynie bezpośrednio na poziom mórz.

Góra lodowa A-68 o powierzchni 2300 mil kwadratowych, która wyciekła z szelfu lodowego Larsen C na Antarktydzie w 2017 roku, od tego czasu stopiła się.

Podczas gdy lodowe szelfy regularnie tracą lód, naukowcy wiążą niepokojąco szybką utratę ze skutkami ocieplenia klimat.

NOAA PRZEWIDUJE KOLEJNY, ATLANTYCKI SEZON HURRICANE

Uniwersytet w Leeds nauka od stycznia podaje, że tempo, w jakim lód znika, znacznie wzrosło.

Naukowcy odnotowali wzrost z 0,8 bln ton rocznie w latach 90. do 1,3 bln ton rocznie do 2017 r.

Gazeta styczniowa Magazyn Science Advances wykazał, że straty lodu wzrosły z 760 miliardów ton rocznie w latach 90. do ponad 1,2 biliona ton w 2010 roku.

„Niektóre części Antarktydy pozostają w tyle i jest to w dużej mierze wynikiem wzrostu temperatury lub poważnych ocieleń, które spowodowały usunięcie lodu i zdestabilizowanie lodowych szelfów” – powiedział Mark Drinkwater, starszy naukowiec z ESA powiedział The Associated Press. „Klimat jest odpowiedzialny za te zmiany. Oczywiście w dłuższej perspektywie będzie to miało daleko idące skutki w różnych miejscach Antarktydy”.

READ  Irański minister spraw zagranicznych mówi w wyciekłej taśmie, że Straż Rewolucyjna ustaliła wytyczne

Wciąż eksperci powiedział New York Times w czwartek, że A-76 nie może być ściśle oddzielona od półki Zmiana klimatu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„A76 i A74 są tylko częścią naturalnych cykli w szelfach lodowych, które od dziesięcioleci nie ociekały niczego wielkiego” – powiedziała Laura Gerrish z British Antarctic Survey opublikował na Twitterze 14 maja. „Ważne jest, aby monitorować częstotliwość wszystkich wycieleń gór lodowych, ale na razie wszystko to jest oczekiwane”.

ESA stwierdziła, że ​​tytuł „największej góry lodowej” należał wcześniej do tej o powierzchni prawie 1500 mil kwadratowych A-23A.

Wkład w powstanie tego raportu miał Associated Press.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *