Connect with us

Świat

Departament Stanu ma dokonać przeglądu decyzji administratora Trumpa o wyznaczeniu Houthis jako organizacji terrorystycznej

Published

on

Departament Stanu podał w piątek, że zrewiduje decyzję administracji Trumpa o wyznaczeniu rebeliantów Huti w Jemenie jako zagraniczną organizację terrorystyczną.

Szybka decyzja o rozpoczęciu w ostatniej chwili przeglądu posunięcia za ówczesnego ministra spraw zagranicznych Mike PompeoMike PompeoJilani: Chiny „wysyłają wyraźny sygnał” do urzędników Biden z sankcjami, że sprzeciw może doprowadzić do „przyszłych cięć płac”. Nowy izraelski wysłannik przybywa do Waszyngtonu i przeżywa erę Trumpa. Biden wypiera kontrowersyjnego szefa amerykańskiej agencji ds. Globalnych mediów WIĘCEJ pojawia się po tym, jak krytycy stwierdzili, że desygnacja może zaostrzyć poważny kryzys humanitarny w Jemenie, utrudniając dystrybucję pomocy na obszary kontrolowane przez Hutich.

„Ansarallah, czasami znany jako Huti, ponosi znaczną odpowiedzialność za katastrofę humanitarną i brak bezpieczeństwa w Jemenie. Jesteśmy głęboko przekonani, że Ansarallah musi zmienić swoje zachowanie ”- powiedział The Hill rzecznik Departamentu Stanu.

„Jednocześnie musimy zadbać o to, by nie utrudniać dostarczania pomocy humanitarnej. Desygnowany na sekretarza Blinken zauważył, że Departament Stanu rozpoczął przegląd nazwisk terrorystów Ansarallah ”- dodał rzecznik Antony BlinkAntony Blinken Nowy izraelski wysłannik przybywa do Waszyngtonu, przewraca strony w erze Trumpa Co wybory do gabinetu Bidena oznaczają dla najbardziej dotkniętego amerykańskim przemysłem raport poranny Hill’s – Biden obejmuje urząd, wzywając do zakończenia „wojny domowej” WIĘCEJ, Wybór prezydenta Bidena na szefa Departamentu Stanu.

Przychodzący urzędnicy administracji Bidena wszczęli alarm, ostrzegając, że posunięcie z czasów Trumpa może zostać cofnięte wkrótce po inauguracji.

Blinken, który ma nadzieję zostać ratyfikowany przez administrację Bidena w nadchodzących dniach, powiedział senatorom podczas przesłuchania bierzmującego w tym tygodniu, że będzie nalegał na „natychmiastową” rewizję nominacji.

Powiedział, że jego „głęboką troską o etykietkę, która została nadana, jest to, że nie wydaje się, aby robił nic szczególnie praktycznego, przynajmniej na pozór, aby przyspieszyć wysiłki przeciwko Huti i sprowadzić ich z powrotem do stołu negocjacyjnego, czyniąc to jeszcze trudniejszym”. jest nazywany. ” Już teraz chodzi o udzielenie pomocy humanitarnej osobom, które jej pilnie potrzebują. “

READ  Koronawirus. Niemiecki ekspert: Świadectwo szczepień musi być oficjalnym dokumentem

Rzecznik Departamentu Stanu powiedział The Hill, że „nie będzie publicznie dyskutował ani komentował wewnętrznych uwarunkowań związanych z tym przeglądem; Jednak biorąc pod uwagę kryzys humanitarny w Jemenie, pracujemy jak najszybciej nad przeprowadzeniem przeglądu i podjęciem decyzji. ”

Lata wojny domowej w Jemenie między Huti, którzy mają powiązania z Iranem, a wspieranym przez Arabię ​​Saudyjską rządem – kluczowym sojusznikiem USA – pogrążyły kraj w jednym z największych kryzysów humanitarnych we współczesnej historii. W walkach zginęły tysiące cywilów, a głód rozprzestrzenił się w każdym zakątku kraju.

Pompeo wprowadził to oznaczenie, wychodząc z urzędu, aby zasygnalizować poparcie USA dla operacji przeciwko Huti. Jednak eksperci ds. Zdrowia ostrzegają, że etykieta może utrudniać udzielanie pomocy cywilom na obszarach zajętych przez Huti przez grupy humanitarne, które ograniczą pomoc, aby nie naruszać sankcji.

Pompeo powiedział w swoim oświadczeniu, że Stany Zjednoczone „planują podjąć kroki w celu zmniejszenia wpływu na niektóre działania humanitarne i import do Jemenu”.

„Wyraziliśmy gotowość do współpracy z odpowiednimi urzędnikami ONZ, organizacjami międzynarodowymi i pozarządowymi oraz innymi międzynarodowymi darczyńcami, aby zająć się tym wpływem” – powiedział, chociaż krytyka była kontynuowana.

„To absolutnie najtrudniejszy czas, kiedy ponad 16 milionów jemeńskich kobiet, dzieci i mężczyzn żyje w poważnym i pogarszającym się braku bezpieczeństwa żywnościowego” – powiedziała Michelle Nunn, dyrektor generalna CARE USA, międzynarodowej organizacji pozarządowej zajmującej się zwalczaniem ubóstwa na świecie. skoncentrowany na głodzie na świecie, powiedział The Hill w tym tygodniu.

„To szczególne określenie jest synonimem nakazu udzielenia pomocy humanitarnej w Jemenie Północnym, a jego skutki doprowadzą do większej rozpaczy i zgonów w całym kraju”.

Blinken powiedział senatorom we wtorek, że Biden planuje zakończyć wsparcie USA dla ofensywy Arabii Saudyjskiej w Jemenie, głównie z powodów humanitarnych.

„Prezydent elekt dał do zrozumienia, że ​​zakończymy nasze wsparcie dla prowadzonej przez Arabię ​​Saudyjską kampanii wojskowej w Jemenie” – powiedział.

READ  Georgia Południowa: Góra lodowa A-68A pękła na pół

“Ale ja chcę [to] Wyjaśnij, myślę, że musimy pozostawać w bliskim kontakcie z Arabią Saudyjską, z naszym tam partnerem. Musimy bardzo jasno określić, co robimy, dlaczego coś robimy i o tym rozmawiamy – dodał. Najważniejsze jest jednak to, że z powodów, które omówiliśmy, uważamy, że kontynuowanie tego wsparcia nie leży w interesie narodowym. “

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *