Connect with us

Zabawa

Montaigne nie osiąga szczytu Eurowizji

Published

on

Australijski uczestnik Konkursu Piosenki Eurowizji, Montaigne, nie zakwalifikował się do finału konkursu.

Piosenkarka i autorka tekstów – prawdziwe nazwisko Jessica Cerro – musiała zdalnie wykonać swoją piosenkę Technicolor i wysłała nagranie na żywo, które zostało wyemitowane w półfinale w środę.

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła Montaigne podróż do holenderskiego miasta Rotterdam, ponieważ zawody powróciły po odwołaniu w zeszłym roku.

Była jedyną aktorką, która nie wzięła udziału w wydarzeniu osobiście.

„Kochanie, słuchajcie, wiedziałam, że to się wydarzy” – napisał 25-letni Sydnesider na Twitterze po opuszczeniu półfinału.

„Byliśmy bardzo pokrzywdzeni. Ale wszystko w porządku! Jestem dumny z tej piosenki i cieszę się, że mogłem się nią z wami podzielić na scenie Eurowizji. Dziękuję za wsparcie”.

Konkurs, w którym w tym roku prezentowanych jest 39 piosenek z całej Europy oraz Australii i Izraela, jest jednym z największych wydarzeń w Europie od początku pandemii.

Ma to miejsce, gdy kontynent tymczasowo wychodzi z blokad i ograniczeń kontroli infekcji.

Tłum składający się z 3500 osób mógł wejść do Ahoy Arena w Rotterdamie, aby obejrzeć występy na żywo. Liczby stanowiły ułamek pojemności areny.

W finale we wtorek i czwartek weźmie udział łącznie 20 zwycięzców półfinałów z tak zwanej Wielkiej Piątki Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a także gospodarza Holandii – kraju.

Pierwszym aktorem był norweski piosenkarz TIX, który wykonał swoją piosenkę Fallen Angel z ogromnymi białymi skrzydłami i suchym lodem.

Piosenkarz Andreas Haukeland używa swojego pseudonimu scenicznego, aby odnieść się do swojej młodości, gdy dorastał z zespołem Tourette’a i mimowolnymi tikami, które może powodować choroba.

„Chcę, żeby ludzie po prostu czuli się lepiej, ponieważ dla wielu był to naprawdę nieszczęśliwy rok” – powiedział.

Faworytami bukmacherów przed wtorkowymi półfinałami byli włoski zespół rockowy Maneskin i francuska piosenkarka Barbara Pravi. Do muzycznej bitwy wejdziesz w finale w sobotni wieczór.

READ  Firmy odporne na pandemie zatrudniają lepiej opłacane i lepiej wykształcone osoby

Do finału dotarł również doświadczony belgijski zespół Hooverphonic z najstarszym artystą tegorocznej imprezy, 61-letnim Raymondem Geertsem.

Pomimo rygorystycznych testów, higieny i dystansu społecznego organizatorom nie udało się całkowicie powstrzymać koronawirusa.

Członek polskiej delegacji i jeden z islandzkiego zespołu w ostatnich dniach wypadli pozytywnie.

Delegacje z Malty i Rumunii przebywały w tym samym hotelu i zostały poddane testom zapobiegawczym, które dały wynik negatywny i umożliwiły udział.

Skrzydlata norweska piosenkarka zdecydowanie lubiła występować przed żywą publicznością.

„W końcu ludzie się spotykają. Miałem najlepszy czas” – powiedział TIX.

W sobotę Norwegii towarzyszyć będą Izrael, Rosja, Azerbejdżan, Malta, Litwa, Cypr, Szwecja, Belgia i Ukraina.

Oprócz Australii, Chorwacji, Macedonii Północnej, Rumunii i Słowenii również brakowało miejsca w finale.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *