Connect with us

Świat

W Ameryce Łacińskiej jest ponad 1 milion zgonów z powodu COVID-19

Published

on

Według danych w sobotę w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zgłoszono ponad 1 milion zgonów z powodu COVID-19 Dane zebrane z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. W regionie, który stanowi 8% światowej populacji, odnotowano około 29% wszystkich zgonów z powodu COVID na świecie.

„To tragiczny kamień milowy dla wszystkich w regionie” – powiedziała w piątek Carissa F. Etienne, dyrektor Pan American Health Organisation (PAHO) komunikat. „Ta pandemia jest daleka od zakończenia i trudno ją uderzyć w Amerykę Łacińską i Karaiby, wpływając na nasze zdrowie, gospodarkę i całe społeczeństwa”.

Z ponad 446 000 zgonów Brazylia ma najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych w regionie, stanowiąc 44,5% wszystkich zgonów w Ameryce Łacińskiej. Kraj ten odnotował drugą co do wielkości liczbę zgonów na świecie, tylko za Stanami Zjednoczonymi.

Meksyk ma drugą co do wielkości liczbę ofiar śmiertelnych w regionie i wynosi ponad 221 000, co jest czwartym co do wielkości liczbą ofiar śmiertelnych na świecie. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom mają ten kraj najwyższa rada dotycząca podróży możliwe, polecam turystom „unikanie wszelkich podróży”. Jednak pod rządami federalnymi Meksyku System metryczny sygnalizacji świetlnej Między 10 a 23 maja nie było stanów oznaczonych jako „czerwone” – najostrzejsza blokada Ambasada i konsulaty USA w Meksyku powiedziany.

Pomimo rosnącej liczby zgonów w regionie, tylko około 3% obywateli Ameryki Łacińskiej i Karaibów zostało zaszczepionych, poinformował w piątek PAHO.

Etienne powiedział, że luka w szczepieniach w regionie może wynikać z „nadmiernego polegania na imporcie podstawowych materiałów medycznych” w porównaniu z danymi dotyczącymi liczby szczepień z innych krajów. ty powiedziany Środa, że ​​mniej niż 4% urządzeń medycznych używanych podczas pandemii pochodzi z Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

„Rozszerzenie naszych regionalnych możliwości w zakresie wytwarzania strategicznych produktów medycznych – zwłaszcza szczepionek – jest koniecznością dla naszych pracowników, a także ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego” – powiedziała Eitenne. „Pilnie potrzebujemy więcej szczepionek dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów, regionu, który został przetestowany podczas tej pandemii”.

READ  USA: Ogromne szkody, straszna jakość powietrza. Straty sięgają miliardów dolarów

Prezydent Joe Biden w poniedziałek ogłosił że Stany Zjednoczone wyślą dodatkowe 20 milionów zatwierdzonych puszek COVID-19 Szczepionki na całym świecie, zwiększając całkowitą liczbę dawek wysłanych za granicę do 80 milionów do końca czerwca.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *