Connect with us

Gospodarka

C40 ogłasza 22 pilotażowych projektów Green & Thriving Neighborhood

Published

on

C40 ogłasza 22 pilotażowych projektów Green & Thriving Neighborhood
  • C40 będzie wspierać projekty w Brazylii, Kanadzie, Chile, Chinach, Kolumbii, Danii, Francji, Włoszech, Meksyku, Polsce, Portugalii, Senegalu, Hiszpanii, Szwecji, Turcji i Stanach Zjednoczonych.
  • Nowe forum Green and Thriving Neighborhoods C40 pomoże praktykom miejskim na całym świecie dzielić się wiedzą i współpracować nad niskoemisyjnymi podejściami do sąsiedztwa skoncentrowanymi na ludziach.
  • C40 dołącza do koalicji partnerów, w tym Nrep i Novo Nordisk, na Światowym Kongresie Architektów UIA w tym tygodniu, aby zademonstrować, w jaki sposób centralne polityki urbanistyczne i praktyki projektowe przyspieszają działania na rzecz klimatu i znacznie zmniejszają emisje przy jednoczesnej poprawie jakości życia i zdrowia ludzi oraz dobrego samopoczucia istnienie.

Dzisiaj C40 Cities ogłasza nowe wsparcie dla miast w tworzeniu zielonych i kwitnących dzielnic, które poprawiają jakość życia, zdrowie i samopoczucie ludzi.

Miasta stoją na czele naszej walki ze zmianami klimatycznymi, a miasta odpowiadają za 70% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Ale są też rozwiązaniem, ponieważ tętniące życiem dzielnice, po których można chodzić pieszo, mogą znacznie ograniczyć emisje i mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Ogłoszone dziś wysiłki odnoszą się bezpośrednio do tych wyzwań i możliwości, mając na celu opracowanie nowych, innowacyjnych i skalowalnych rozwiązań miejskich.

C40 wesprze 22 lokalnych pilotów w miastach na całym świecie i zbuduje międzynarodową sieć praktyków miejskich w celu dzielenia się wiedzą i współpracy w budowaniu i rozwijaniu zielonych i kwitnących dzielnic, które promują zdrowie i dobre samopoczucie społeczności.

C40 ogłosiło to w dniu Światowy Kongres Architektów UIAimpreza miejska Kopenhaga łącząc tysiące urzędników miejskich i ekspertów w celu zbadania zrównoważonej przyszłości, która nie pozostawia nikogo w tyle. Kopenhaga jest obecnie Światową Stolicą Architektury UNESCO, a Jernbanebyen, wschodząca niskoemisyjna dzielnica w centrum Kopenhagi, rozwijana na przyjaznych dla środowiska zasadach, znajduje się wśród projektów otrzymujących wsparcie C40.

C40 będzie również wspierać projekty pilotażowe w AustinStany Zjednoczone; BarcelonaHiszpania; BogotaKolumbia; Cheng tyChiny; DakarSenegal; GuadalajaraMeksyk; StambułIndyk; LizbonaPortugalia; Mediolan, Włochy; ParyżFrancja; qingdaoChiny; Rio de JaneiroBrazylia; RzymWłochy; SantiagoChile; ShenzhenChiny; SztokholmSzwecja; San PauloBrazylia; VancouverKanada; Vitoria-GasteizHiszpania; Warszawa, Polska; I WuhanChiny.

READ  Stopa bezrobocia w Polsce pozostaje w listopadzie stabilna

Miasta te otrzymają wsparcie techniczne i możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. C40 pomoże również miastom zbadać możliwości finansowania ich projektów sąsiedzkich.

Sophie Hæstorp Andersen, burmistrz miasta Kopenhaga, powiedział: „Cieszę się, że Kopenhaga jest częścią programu Green & Thriving Neighbourhoods. Z Jernbanebyen jako naszym projektem, wraz z naszymi partnerami, dążymy do przekształcenia jednego z ostatnich wielkich obszarów rozwoju miejskiego w centrum Kopenhagi w projekt referencyjny, który może służyć jako inspiracja dla sprawiedliwych, zdrowych i zrównoważonych społeczności na całym świecie. Oprócz dążenia do osiągnięcia zerowego poziomu netto, projekt zapewni włączenie społeczne i przystępność cenową poprzez zróżnicowaną ofertę mieszkaniową dla osób w każdym wieku i ze wszystkich środowisk; będzie integrować różne zastosowania, w tym niezbędne udogodnienia i usługi dla społeczności lokalnej; Wreszcie przestrzenie publiczne będą projektowane w sposób ograniczający korzystanie z samochodów i tworzący więcej przestrzeni dla ludzi, przyrody i różnorodności biologicznej”.

burmistrz Paryża Anne Hidalgo powiedział: „Istnieje zapotrzebowanie na miasta bardziej przyjazne do życia, skoncentrowane na ludziach, które zostało wzmocnione przez kryzys związany z COVID-19, co doprowadziło do wzrostu zainteresowania„ miastem w 15 minut ”.” Zielona i dobrze prosperująca dzielnica powinna być dla każdego mieszkańca w każdym wieku, o różnym pochodzeniu i zdolnościach, w celu zaspokojenia codziennych potrzeb blisko domu. Powinien wspierać lokalne gospodarki i zielone miejsca pracy, zapewniać opcje transportu pieszego, rowerowego i publicznego, zapewniać lepsze rozwiązania w zakresie gospodarowania odpadami i czystsze systemy energetyczne oraz obejmować zieloną infrastrukturę – wszystko to pomoże przyspieszyć działania na rzecz klimatu, przynosząc korzyści innym ważnym programom miejskim. takich jak promowanie równości, dobrobytu, odporności i jakości życia”.

Burmistrz Sao Paulo Ricardo Nunes powiedział: „Miasto São Paulo zwiększyło pokrywę roślinną na całym swoim terytorium z 48% do 54,13%, co zaowocowało poprawą jakości powietrza, zmniejszeniem temperatury i zanieczyszczeń, a także zwiększoną przepuszczalnością gleby i regulacją przepływu rzeki”. Projekt „Green and Thriving Neighborhoods” jest spójny z innymi inicjatywami naszej administracji, które pomagają poprawić stan ekologiczny i społeczny tego obszaru.

Wiceburmistrz Chengdu Lin Nan powiedział: „Chengdu dołączyło do platformy C40 Green and Thriving Neighborhoods, stając się jednym z pierwszych miast pilotażowych na świecie. Staramy się znaleźć rozwiązania głównych problemów środowiskowych, poprawić standardy życia w miastach i sprostać odpowiedzialności Chengdu jako globalnego zrównoważonego miasta. Dzięki międzynarodowej platformie i sieciom technicznym C40 nie możemy się doczekać współpracy z innymi miastami członkowskimi w celu znalezienia nowych sposobów reagowania na zmiany klimatyczne i stworzenia świetlanej przyszłości w harmonii między ludźmi a naturą”.

Praca C40 na rzecz zielonych i kwitnących dzielnic jest możliwa dzięki finansowaniu z Partnerzy Miejscyinwestor miejski, który chce napędzać rozwój miast i jest wspierany przez Nowo Nordiskwiodącą globalną firmą medyczną. NieDziałalność inwestycyjna Urban Partners w zakresie nieruchomości ma na celu osiągnięcie zerowego portfela nieruchomości netto do 2028 r.

Hélène Chartier, dyrektor ds. urbanistyki i projektowania C40, powiedział: „Podejmowane dziś decyzje dotyczące planowania urbanistycznego i projektowania będą miały duży wpływ na naszą zdolność do osiągnięcia celów w zakresie emisji i zapewnienia dobrej jakości życia rosnącej populacji miejskiej”. świecie, aby wspierać rozwój i rewitalizację swoich dzielnic. Zachęcamy architektów, urbanistów i innych liderów miejskich do przyłączenia się do tego rozwijającego się globalnego ruchu i tworzenia zielonych i kwitnących dzielnic”.

Claus Mathisen, dyrektor generalny Urban Partners, powiedział: „Naszym celem jest przyczynienie się do przyszłości, w której miasta będą aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu kryzysu klimatycznego, a nie w jego problemie”. oba przyczyniają się do rozwoju nowej wizji miejskiej i skalowania rzeczywistych rozwiązań i projektów dla zrównoważonych i zdrowych miast przyszłości”.

Jo Jewell, dyrektor ds. miast zmieniających cukrzycę w Novo Nordisk, powiedział: „Novo Nordisk jest dumny z bycia partnerem konsorcjum C40 Green and Thriving Neighborhoods, które ucieleśnia kluczowe zasady poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia społeczności, które promujemy w ramach naszego programu partnerstwa publiczno-prywatnego Cities Changing Diabetes” utrzymany. Wierzymy, że integracyjne budowanie społeczności, które zapewnia profilaktykę w naszych dzielnicach, ma kluczowe znaczenie dla promowania zdrowia fizycznego, społecznego i psychicznego. Za pomocą tej platformy chcemy pokazać, jak rozwój miast i zdrowie publiczne mogą iść w parze, aby stworzyć zdrowsze populacje i dać przykład miastom na całym świecie”.

READ  Ken Burns: „Nie wyobrażam sobie świata bez Hemingwaya”.

C40 i Novo Nordisk pracują nad narzędziem aby pomóc miastom modelować korzyści zdrowotne i klimatyczne związane z niskoemisyjnymi dzielnicami skoncentrowanymi na ludziach.

Dzisiejsze ogłoszenie jest częścią szerszej inicjatywy C40 i koalicji partnerów na rzecz rozwoju zrównoważonej urbanistyki i projektowania oraz pomocy miastom w przyjęciu międzysektorowego podejścia do planowania sąsiedztwa.

Na początku tego miesiąca C40 nawiązał współpracę z Katedrą Przedsiębiorczości, Technologii i Innowacji IAE Paris Sorbonne Business School, United Cities and Local Governments (UCLG) oraz Programem Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich (UN-Habitat), aby uruchomić Globalne Obserwatorium Zrównoważonej Bliskości, platformę budowania wiedzy i potencjału skoncentrowaną na lokalnych inicjatywach na całym świecie, które pomagają mieszkańcom miast zaspokajać ich podstawowe potrzeby bez konieczności podróżowania daleko od domu. Wspólnie z Nrep C40 buduje międzynarodową sieć praktyków, którzy doradzają miastom w zakresie tworzenia i rozbudowy zielonych i prosperujących dzielnic. C40 wypuściło również a Przewodnik po zielonych i kwitnących dzielnicach z Arupglobalny kolektyw projektantów, konsultantów i ekspertów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi.

Pobierz pełną informację prasową, aby dowiedzieć się więcej o każdym pilotażowym projekcie miejskim.

Więcej artykułów

Jak działacze młodzieżowi i miasta mogą współpracować w sprawie klimatu

Dyrektor wykonawczy C40, Mark Watts, na temat znaczenia perspektywy młodzieży i zaangażowania w działania na rzecz klimatu.

C40 uruchamia globalne sieci, aby zachęcić młodych ludzi do zaangażowania się w ochronę klimatu w miastach

Dziś C40 Cities ogłasza nowe wsparcie dla burmistrzów i młodzieży, aby pomóc im wspólnie tworzyć sprawiedliwe rozwiązania i współpracować…

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *