Connect with us

Świat

Aktualizacja dotycząca huraganu Ian – na żywo: Kuba całkowicie zaciemniona, podczas gdy 2 miliony ewakuują się na Florydzie

Published

on

Floryda przygotowuje się do huraganu Ian

Zginęły dwie osoby, a zasilanie całej 11-milionowej populacji Kuby zostało przerwane po tym, jak huragan Ian uderzył w jedną z głównych elektrowni na wyspie.

Huragan nabiera teraz siły i zmierza w kierunku Florydy, podczas gdy stan przygotowuje się do „zagrażającej życiu” burzy, która ma zmieść Florida Keys.

Ponad 2,5 miliona Floridian zostało objętych nakazami ewakuacji lub ostrzeżeniami, ponieważ rozprzestrzeniająca się burza jest na dobrej drodze, aby wylądować jako huragan kategorii 3 lub 4 później.

Gubernator Ron DeSantis wezwał Floridian do zwrócenia uwagi na ostrzeżenia o ewakuacji na wyższy poziom z powodu możliwości „katastroficznych powodzi i zagrażających życiu fal sztormowych”.

Powiedział, że 8000 osób w południowo-wschodniej Florydzie jest pozbawionych prądu, a 30 000 pracowników stanowych jest w pogotowiu, aby reagować na wszelkie przerwy w dostawie prądu.

„To dużo złej pogody, na którą czekamy w ciągu najbliższych kilku dni” – powiedział.

Najnowsze modele przewidują, że huragan wyląduje na południe od Zatoki Tampa, gdzie fale sztormowe mogą osiągnąć 3,7 metra (12 stóp). Na niektórych obszarach spodziewane jest do 61 cm deszczu i wiatry o prędkości 209 km/h (130 mil na godzinę).

1664339114

Ostrzeżenia Florydy przed „zagrażającą życiu falą sztormową” i „katastrofalnymi powodziami”

National Hurricane Center ostrzega przed „zagrażającą życiu falą sztormową” na zachodnim wybrzeżu Florydy. Stwierdzono, że region od Neapolu do Sarasoty jest najbardziej zagrożony.

Ostrzeżenie przed wiatrem o sile wiatru obowiązuje dla południowo-zachodniej i środkowo-zachodniej Florydy od środy rano.

Ulewne deszcze spowodują „katastrofalne powodzie” w części środkowej Florydy, ze znacznymi powodziami w południowej i północnej oraz części Georgii i Karoliny.

Ulewne deszcze spowodują katastrofalne powodzie w części środkowej Florydy, ze znacznymi powodziami w południowej i północnej oraz części Georgii i Karoliny.

READ  Ormianie opuszczają terytoria w celu przejęcia przez Azerbejdżan. Wyjeżdżając, spalane są wsie i domy
1664337520

Wiele lotów jest opóźnionych, gdy na Florydzie uderza huragan Ian

tampa Międzynarodowe lotnisko w Bay ogłosiło, że zostanie zamknięte we wtorek po południu Huragan Ian zmierza w kierunku Floryda.

Główne lotnisko, obsługujące 280 lotów dziennie, wstrzyma operacje o godzinie 17:00 z powodu zagrożenia burzą kategorii 3, która przyniesie wiatry o prędkości przekraczającej 100 mil na godzinę, obfite ulewy i „zagrażające życiu” powodzie na zachodzie Florydy. Wybrzeże.

Gubernator Ron DeSantis wezwał Floridian, aby posłuchali ostrzeżeń, aby ewakuować się i szukać wyżej ze względu na ryzyko „katastroficznych powodzi i zagrażających życiu fal sztormowych”.

Najnowsze prognozy pogody przewidują, że huragan Ian wyląduje na południe od zatoki Tampa na zachodnim wybrzeżu Florydy.

1664335761

Cała Kuba bez prądu po huraganie wyłączył sieć energetyczną

Kuba stoi w obliczu całkowitego zaciemnienia po tym, jak huragan Ian uderzył w zachodni kraniec wyspy.

11 milionów ludzi w kraju jest pozbawionych prądu po całkowitym załamaniu się systemu elektrycznego i jednej z elektrowni nie udało się odbudować, poinformowali urzędnicy Kubańskiego Związku Elektrycznego.

Początkowo około 1 miliona ludzi w zachodnich prowincjach Kuby straciło prąd, ale później załamała się cała sieć energetyczna.

Szef agencji energii elektrycznej powiedział we wtorek w kubańskiej telewizji państwowej, że przerwa w dostawie prądu na całej wyspie była spowodowana awarią krajowej sieci energetycznej.

Burza kategorii 3 na zachodnim krańcu wyspy zmierza teraz w kierunku Florydy.

1664333920

Parki Disneya przygotowują się na huragan Ian

Disney ogłosił, że zawiesi niektóre operacje, gdy huragan Ian zbliża się do Florydy.

„Walt Disney World Resort przygotowuje się do niezbędnych korekt operacyjnych w oparciu o najnowsze informacje z National Weather Service” – podała firma. powiedział w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej.

Park wodny Blizzard Beach jest obecnie zamknięty, a drugi park wodny, Typhoon Lagoon, będzie tymczasowo nieczynny w środy i czwartki.

Fort Wilderness Resort & Campground, Copper Creek Cabins w Disney’s Wilderness Lodge, Treehouse Villas w Disney’s Saratoga Springs Resort & Spa oraz Bungalowy w Disney’s Polynesian Village Resort będą tymczasowo zamknięte od środy do piątku z powodu pogody, powiedział Disney.

Czytać Gustav Kilanderpełny raport.

1664330320

Huragan Ian to kolejna oznaka skutków zmian klimatycznych

Huragan Ian Oficjalnie uformowany jako sztorm kategorii 1 w poniedziałek zmierzający na Kajmany i Kubę, ponieważ Floridianie zostali ostrzeżeni, aby byli „gotowi” na ekstremalne warunki pogodowe w nadchodzących dniach.

Po miesiącach z kilkoma znaczącymi burzami, sezon huraganów atlantyckich w 2022 r. trwa pełną parą. Gdy Floryda przygotowuje się do nadchodzącego wydarzenia pogodowego, Atlantic Kanada odbudowuje się po posttropikalnym cyklonie Fiona, który wylądował w Nowej Szkocji na początku soboty.

Wraz ze wzrostem średniej temperatury na świecie i Poziom morza wzrastać, huragany Oczekuje się, że staną się silniejsze, a szkody bardziej katastrofalne, twierdzą naukowcy.

Badania 2017 Huragan Harvey w Teksasie odkrył, że ocieplenie planety spowodowało, że opady deszczu były o 15% bardziej intensywne podczas całodniowego potopu. Kolejne badanie na 2019 r. Tajfun Hagbis znaleziono w Japonii, że kryzys klimatyczny dodał co najmniej 4 miliardy dolarów dodatkowych szkód.

Ethan Freiman z całą historią.

1664326708

Jak wygląda huragan z kosmosu?

Satelity chwytają giganta Huragan Ian z kosmosu jako beczka sztormowa kategorii 3 w kierunku Floryda Wybrzeże.

Zdjęcia, opublikowane przez amerykańską Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną (NOAA), pokazują ciasno upakowane pasma burzowe skręcające na północ, gdy oko przechodziło na zachód Kuba we wtorek rano.

We wtorek w południe (EST) burza poruszała się z prędkością 10 mil na godzinę Hawana W kierunku Key West z maksymalnymi ciągłymi wiatrami o prędkości około 115 mil na godzinę.

Ulewne deszcze i wiatry nawiedziły Kubę w nocy, stwarzając ryzyko powodzi przybrzeżnych, gwałtownych powodzi i osuwisk.

Louise Boyle ma szczegóły.

1664325388

Oczekuje się, że huragan Ian przyniesie „zagrażającą życiu” falę sztormową na Florydzie

Według National Hurricane Center huragan Ian ma spowodować „zagrażające życiu” fale sztormowe na zachodnim wybrzeżu Florydy.

Trochę na południe od Tampy będzie najgorzej, z huśtawkami do 12 stóp.

Jednak reszta państwa nie zostanie oszczędzona. Duża część wybrzeża Florydy, gdzie duże miasta często znajdują się na poziomie morza lub poniżej, napotka fale dochodzące do pięciu lub sześciu stóp.

1664324140

Floridianie bawią się na wodach powodziowych, a nawet na wakeboardzie, gdy zbliża się Ian

Powinno to być oczywiste, ale nie próbuj tego w domu!

Gdy huragan Ian zbliża się do Florydy, wielu mieszkańców posłuchało rady urzędników i przygotowało się do ewakuacji, unikając przy tym podnoszącej się wody.

Jednak niektórzy przyjęli odwrotne podejście.

Mieszkańcy zostali przyłapani na zabawie w wodach powodziowych, a nawet na wakeboardzie na zalanej drodze, gdy huragan zbliżał się do stanu Sunshine.

1664323240

Jak to jest lecieć przez oko huraganu?

Oszałamiający klip wideo pokazuje urzędników Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej latających samolotem Lockheed WP-3D Orion „Hurricane Hunter”, zwanym „Kermit”, przez rosnący Hurricane Ian.

Samolot terkocze, gdy trzyosobowa załoga pilotów prowadzi pojazd przez burzę.

Oto nasz najnowszy artykuł o tym, dlaczego naukowcy przelatują przez takie burze i jak to jest.

1664322340

Zero ofiar śmiertelnych podczas huraganu Ian, który ogarnia Kubę

Kuba odczuła we wtorek pełne uderzenie huraganu Ian. Oczekuje się, że burza wkrótce osiągnie kategorię 4, pozostawiając milion ludzi bez prądu i powodując masowe ewakuacje.

Kubańscy urzędnicy mówią, że założyli 55 schronisk i przetransportował 50 000 ludzi z bezpiecznej drogi w Pinar del Río, zachodniej prowincji najbardziej dotkniętej przez huragan Ian.

Naród wyspiarski twierdzi, że do tej pory nie poniósł żadnych ofiar śmiertelnych w wyniku huraganu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.