Connect with us

Sport

Thompson-Herah pali Felda w Prefontaine Classic, Richardson nie dostarcza

Published

on

Czczona jamajska sprinterka Shelly-Ann Fraser-Pryce twierdzi, że motywuje ją ostra konkurencja ze strony Jamajczyków, mimo że rutynowo mierzy się z wyzwaniem zapewnienia sobie miejsca w jednym z najtrudniejszych zespołów na świecie.

Koszykówka to United States Dream Team, piłka nożna Brazylia, lekkoatletyka, więc sprintowa drużyna Jamajki z pewnością musi być w czołówce.

W krajowych zawodach Fraser-Pryce (10,71), Shericka Jackson (10,82) i Elaine Thompson-Herah (10,84) to trzy zawodniczki, które zapewniły sobie automatyczne miejsce startowe. W Tokio, jak przewidywano wiele tygodni później, miejsca były inne, z Thompson-Herah wygrywającym złoto, srebrem Fraser-Pryce i brązem Jacksona, ale trio pozostało bez zmian.

Podczas Jamaica Trials mistrzyni świata juniorów z 2018 r. Briana Williams miała tylko jedno miejsce w sztafecie po 11:01, w czasie, który byłby wystarczająco dobry, aby wygrać większość krajowych mistrzostw na całym świecie, nie mówiąc już o stworzeniu zespołu.

W tak konkurencyjnym polu z pewnością jest bardzo mało miejsca na błędy, a zły dzień może oznaczać różnicę między pierwszym a trzecim lub zostać całkowicie odwołany. Fraser-Pryce nie chciał tego w żaden inny sposób.

„Dla mnie jestem trochę szczęśliwy, że mamy te zawody, ponieważ kiedy trenujesz, zawsze musisz upewnić się, że przez cały czas dajesz z siebie 100%” – powiedział Fraser-Pryce przedstawicielom mediów przed sobotnim spotkaniem Diamentowej Ligi. w Eugeniuszu.

„Nie masz miejsca na błędy i nie masz czasu na odpoczynek, ponieważ tak wiele innych kobiet ma już za sobą. Więc zdecydowanie zmusza cię to do grania w swoją grę typu A i myślę, że to jest dobre dla mnie jako sportowca ”.

Dziś Fraser-Pryce spotyka Thompsona-Heraha, Jacksona i Amerykanina Sha’Carri Richardson na 100 m.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *