Connect with us

Sport

Polski artysta gotycki chce szokować | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Polski artysta gotycki chce szokować |  Wiadomości, sport, praca

Przesłane zdjęcie: 17-letnia Karina Collins ma kultową rzeszę celebrytów, którzy mają jej dzieła w swoich domach, w tym Alice Cooper (po lewej).

POLSKA – 17-letnia Karina Collins jest nie tylko naturalnie utalentowaną lokalną artystką, ale także żyje pełnią artystycznego stylu życia.

Collins, która określa siebie jako „honorową gotkę”, stara się wykorzystywać swoje prace, aby szokować odbiorców i tworzyć rodzaj sztuki, który przykuwa uwagę i prowokuje do myślenia.

„Uwielbiam wszystko, co szokujące i kontrowersyjne. Mieszkam w Polsce i jest to mała, skromna społeczność, ale uwielbiam szokować ludzi. Uwielbiam, gdy ludzie dziwnie na mnie patrzą, gdy wychodzę w pełnym, tradycyjnym stroju gotyckim” – powiedziała. „Fascynują mnie subkultury i uwielbiam wyrażać siebie jako artystę.”

Na jej twórczość znaczący wpływ miały subkultury muzyczne i gotyckie, przy czym ta ostatnia w różnym stopniu wpływa na jej twórczość.

Jest też święto, które pozwala Collins w pełni zanurzyć się w swojej kreatywności.

„W każde Halloween uwielbiam przebierać się w groteskowy, intensywny kostium i co roku moi sąsiedzi nie mogą się doczekać moich kostiumów na Halloween. Nigdy nie widzieli czegoś takiego jak moje kostiumy” – powiedziała.

Choć Collins dorastała w Polsce, otaczała ją muzyka old school punk, post-punk i new wave. Jej ojciec, dr. Jim Collins ma imponującą kolekcję płyt winylowych i w przeszłości grał w kilku lokalnych zespołach.

Kiedy była młoda, Collins przeglądała kolekcję płyt winylowych swojego ojca i próbowała narysować okładki płyt. Oprócz tego, że jest artystą wizualnym, Collins gra także na gitarze.

Pierwszym muzykiem, któremu „przedstawił ją” ojciec, był David Bowie, a jej pierwszym koncertem był KISS w Covelli Center, a po nim kolejny, na którym zobaczyła Violent Femmes z Echo & The Bunnymen.

READ  Real Madryt traci punkty w pierwszej rundzie. Powrót Davida Silvy po 10 latach Pike None

Jej miłość do sztuki sprawiła, że ​​zyskała imponującą rzeszę fanów.

Stworzyła portrety i grafiki dla Williama Shatnera, Alice Coopera (Vincent Furnier), wszystkich członków KISS i obsady serialu Ancient Aliens, żeby wymienić tylko kilku.

Jej ulubione media w sztuce to malarstwo olejne, pastele olejne, kredki olejne, sztuka cyfrowa i grafit.

Zanim Collins zajęła się swoją sztuką, chciała podążać bardziej polityczną ścieżką aż do zeszłego roku, kiedy zaczęła zdobywać nagrody za swoje dzieła.

„Wtedy wydawało mi się, że jestem całkiem niezły w sztuce, ale pomyślałem, że mógłbym też komentować kwestie polityczne” – powiedział Collins. „Wtedy pomyślałem, że mógłbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i znacznie lepiej sobie radzić, tworząc komentarze polityczne za pomocą mojej sztuki”.

Dla Collins holenderski reżyser, autor, artysta i aktor Tom Six jest wielką inspiracją dla jej dzieł sztuki.

Collins zdobyła wiele nagród za swoje prace na Scholastic Art and Writing Awards oraz na wystawie sztuki młodzieżowej gubernatora stanu Ohio, co umieściło ją w pierwszej setce najlepszych prac w Ohio. Podczas pierwszego roku studiów w Urszulance prace Collins zostały zaprezentowane na wystawie Scholastic Art and Writing Awards w Nowym Jorku.

Powiedziała, że ​​nagrody Scholastic Art and Writing Awards przeznaczone są dla klas od 7 do 12 i że uczniowie muszą zgłosić swoje prace na tę wystawę. Collins powiedziała, że ​​co roku stara się zgłosić jak najwięcej mediów, aby zaprezentować swoje różnorodne talenty.

Collins został niedawno przyjęty do Savannah College of Art and Design w Savannah w stanie Georgia.

Aby zasugerować piątkowy profil, skontaktuj się z redaktorką Metro Marly Reichert pod adresem [email protected] lub redaktorką funkcji Ashley Fox pod adresem [email protected].

READ  Letnie wakacje w Danger Zone - Medford News, pogoda, sport, najświeższe wiadomości

Najnowsze wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *