Connect with us

Sport

Nse Imaobong zdobywa drugi złoty medal dla Nigerii

Published

on

Drużyna Nigerii zdobyła teraz dwa złote medale na trwających Mistrzostwach Świata U20 w Lekkoatletyce w Nairobi w Kenii.

Nse Imaobong zapewniła Nigerii drugi złoty moment w sobotę, pokonując 400 m z czasem 51,55 sekundy.

Zwycięski czas to nowy rekord życiowy dla Nse, która po zwycięstwie na Edo 2020 na początku tego roku jest również mistrzynią krajowego festiwalu sportowego.

Nse, który na torze 6 był uważany za zdecydowanego faworyta, nie zawiódł, choć nie miał najlepszych startów, bo Polka Kornelia Lesiewicz prowadziła przez ponad połowę wyścigu.

Jednak młoda nigeryjska olimpijka zachowała nerwy, gdy miało to znaczenie, gdy zbliżała się do domu. odsuwając się od Lesiewicza i otwierając pięciometrową przerwę, aby jako pierwszy przekroczyć linię mety.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mistrzostwa Świata U-20 w lekkiej atletyce: Nigeria zdobywa kolejny medal

Nse zainspirowała Lesiewicz do zdobycia PB, kiedy zdobyła srebro w 51.97, podczas gdy Slyvia Chekangat zdobyła brąz dla gospodarza Kenii.

Zwycięstwo Nse w sobotę czyni ją pierwszą złotą medalistką w tej imprezie od czasu Folashade Abugan, który wygrał Puchar Świata U20 w 2008 roku.

W rzeczywistości był to fenomenalny rok dla Nse, który był również częścią drużyny Nigerii w sztafecie mieszanej na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Wspieraj dziennikarstwo PREMIUM TIMES dla uczciwości i wiarygodności

Dobre dziennikarstwo kosztuje dużo pieniędzy. Ale tylko dobre dziennikarstwo może zapewnić możliwość dobrego społeczeństwa, odpowiedzialnej demokracji i przejrzystego rządu.

Aby nadal mieć swobodny dostęp do najlepszego dziennikarstwa śledczego w kraju, prosimy o skromne wsparcie dla tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Wnosząc wkład do PREMIUM TIMES, pomagasz w utrzymaniu odpowiedniego dziennikarstwa i zapewniasz, że pozostaje ono bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

podarować


WYŚWIETLANIE TEKSTU: Zareklamuj się tutaj . Zadzwoń do Williego pod numer +2347088095401…

READ  zaczął się sensacyjną stratą do Polski

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *