Piotr Żyła najlepszym Polakiem! Kamil Stoch spadł o wiele pozycji. Eisenbichler wygrał

W niedzielnym konkursie panowały warunki loterii. Oprócz dobrej formy trzeba było liczyć na odrobinę szczęścia.

Obejrzyj wideo
Co mogą zrobić polscy skoczkowie? „Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany”

Rekordowa liczba biegunów

Do dwóch seria Awansowało siedmiu reprezentantów Polski, co jest rekordem (jeszcze nigdy tylu Polaków nie uczestniczyło w drugiej serii zawodów Pucharu Świata w Wiśle). Końcowe wyniki mogły rozczarować polskich kibiców, tym bardziej, że po pierwszej serii aż czterech Polaków znalazło się na miejscach 6-11, ale w drugiej serii Murańka i Stoch spadli na inne pozycje.

Był najlepszy z białych i czerwonych Piotr Żyłaktóry był najlepszy wśród Polaków w obu seriach – ostatecznie zajął 5. miejsce. Dawid Kubacki (11. miejsce), Andrzej Stękała (19.), Maciej Kot (20.), Klemens Murańka (22.), Kamil Stoch 27. (po I serii był 11., ale drugą próbę przełamał ) i Stefan Hula (29.). Eisenbichler wygrał zawody, a na podium stanęli również jego rodak Karl Geiger (2. miejsce) i Austriak Daniel Huber (3. miejsce).

Blisko rekordu skoczni

Wejdź mimo kapryśnego wiatru Wisła Widzieliśmy naprawdę imponujące skoki. Huber, Eisenbichler i Martin Hamann wylądowali blisko górskiego rekordu – 139 m, który należy do Stefana Krafta od 2013 roku (Austriak, który w zeszłym sezonie wygrał kryształową kulę, nie dotarł do finału w niedzielę). Huber i Hamann osiągnęli 138,5 m, Eisenbichler wylądował o metr bliżej.

Następne zawody Pucharu Świata odbędą się w następny weekend w Kuusamo w Finlandii. Planowane są tam dwa konkursy indywidualne.

READ  Leonard C. Anzevino 1945-2021 | Wiadomości, sport, praca

Dzięki znakomitym wynikom swoich skoczków, nowym liderem Pucharu Narodów były Niemcy, wyprzedzając Austriaków (przed Austriakami 53 punkty). Polska jest na trzecim miejscu ze 164 punktami straty Stefan Horngacher.