Connect with us

Nauka

CDC usuwa wytyczne zachęcające do osobistego uczenia się podczas pandemii COVID-19

Published

on

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom usunęły ze swojej strony internetowej kontrowersyjne wytyczne szkolne, które nawoływały do ​​powrotu uczniów do uczenia się na miejscu.

Wskazówki zostały po cichu usunięte 29 października bez publicznego ogłoszenia lub wyjaśnienia. Pierwotnie opublikowane W lipcu agencja zbagatelizowała ryzyko przeniesienia COVID-19 na dzieci i inne osoby, podkreślając, że zamykanie szkół byłoby szkodliwe dla ich społecznego i emocjonalnego dobrostanu oraz bezpieczeństwa.

Dokument został usunięty, ponieważ informacje o transmisji COVID-19 wśród dzieci były nieaktualne, powiedział Jason McDonald, rzecznik CDC w oświadczeniu.

„Ten dokument nie przedstawia odpowiedniego i koniecznego kontekstu ani rozważań na temat bezpiecznego otwierania szkół na naukę osobiście” – powiedział McDonald.

Witryna CDC mówi teraz: „przybywa dowodów na to, że dzieci w każdym wieku są podatne na zakażenie SARS-CoV-2 i, w przeciwieństwie do wczesnych doniesień, mogą odgrywać rolę w przenoszeniu choroby”.

Wiadomość o zmianie wiadomości CDC pojawiła się, gdy liczba przypadków koronawirusa w stanie Michigan wzrosła, a ograniczenia stanowe, w tym zaprzestanie nauczania bezpośredniego w szkołach średnich i na uczelniach do 8 grudnia, zostały uchwalone, aby pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

ZWIĄZANE Z: Michigan zamyka prywatne posiłki i zajęcia sportowe w szkole średniej w odpowiedzi na wzrost liczby przypadków COVID-19

„W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy dowiedzieliśmy się, że dzieci w wieku szkolnym mogą zarazić się COVID i chociaż ich objawy mogą być na ogół łagodne, to jednak zapadają na wirusa” – powiedziała rzeczniczka stowarzyszenia Michigan Education Association Liz Boyd w oświadczeniu. „Mogą również przekazywać to zdrowym ludziom, a liczba ta rośnie”.

Czy zmiana w wytycznych CDC będzie miała znaczenie?

„Nie jesteśmy w stanie tego powiedzieć, ale wiemy, że nasi członkowie uważają, że wirtualne uczenie się, choć nie jest optymalne, jest najlepszą opcją w obliczu gwałtownie rosnących przypadków COVID-19” – powiedział Boyd.

READ  Pełnia księżyca w Halloween: dziś wieczorem zobacz „niebieski księżyc” w październiku

– Nauczyciele są na pierwszej linii tej pandemii i uważają, że ich głosy powinny zostać wysłuchane – powiedział Boyd. Zacytowała wyniki niedawnej ankiety przeprowadzonej przez MEA wśród członków, które pokazują, że ponad 8 na 10 nauczycieli ze stanu Michigan obawia się o bezpieczeństwo uczenia się osobistego w tej chwili.

„Szkoda, że ​​niektórzy ludzie są niechętni do stosowania się do nauki i rad ekspertów ds. Zdrowia publicznego” – powiedział Boy.

ZWIĄZANE Z: Badania pokazują, że nauczyciele ze stanu Michigan nie są pewni siebie w styczniu na zajęciach stacjonarnych

Decyzję, czy prowadzić zajęcia osobiście czy zdalnie, podjęto jesienią tego roku w okręgach szkolnych stanu Michigan. Ale kroki bezpieczeństwa podjęte w zeszłym tygodniu przez stanowe i lokalne służby zdrowia nie są w pełni zgodne ze zaktualizowanymi wytycznymi CDC dotyczącymi uczenia się osobistego. Dzielnice nie były zobowiązane do zamykania budynków na zajęcia indywidualne K-8, ponieważ ryzyko transmisji uznano za niższe.

Stanowe wytyczne dotyczące COVID-19 zmieniły się z biegiem czasu w oparciu o nową wiedzę na temat COVID-19, powiedziała Lynn Sutfin, rzecznik prasowy Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej stanu Michigan.

„COVID-19 to nowy wirus i od początku pandemii wiele się nauczyło na temat objawów, przenoszenia i zapobiegania” – powiedział Sutfin w przygotowanym oświadczeniu. „Wytyczne były aktualizowane i zmieniane w czasie”.

Stanowi przedstawiciele służby zdrowia przyznali, że COVID-19 może rozprzestrzeniać się we wszystkich grupach wiekowych, powiedział Sutfin.

„Podzieliliśmy się wiadomością, że wszyscy mieszkańcy Michigander, bez względu na wiek, są podatni na COVID-19 i skutki zdrowotne wirusa i mogą przenosić wirusa na innych” – powiedziała. „Urzędnicy MDHHS wykorzystują dane i naukę wraz z wytycznymi CDC, aby pomóc w wydawaniu zaleceń w różnych kwestiach”.

Kiedy 15 listopada ogłoszono ograniczenia stanowe, dyrektor MDHHS Robert Gordon powiedział, że wskaźniki transmisji COVID-19 różnią się w zależności od klasy, a transmisja jest bardziej prawdopodobna na poziomie szkoły średniej.

READ  Posłowie z zadowoleniem przyjmują decyzję Komisji o wniesieniu sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości

W ostrzeżeniu dotyczącym zdrowia publicznego wydanym w piątek 20 listopada przez Departament Zdrowia hrabstwa Kent dyrektor Adam London powiedział, że uczniowie klas K-8 mogą kontynuować naukę twarzą w twarz, mimo że szkoły średnie zostały zamknięte, wzywając młodszych uczniów „Mniej skutecznymi przekaźnikami koronawirusa niż licealiści”.

„Edukacja naszych młodych ludzi jest również niezbędna dla dobrobytu społeczności”, stwierdza notatka zdrowotna.

ZWIĄZANE Z: Hrabstwo Kent wydaje ostrzeżenie dotyczące zdrowia publicznego, gdy nowe infekcje koronawirusem osiągają “ niebezpieczne poziomy ”

Oświadczenie zostało wydane na podstawie zaleceń zespołu pediatrów i lekarzy, który powiedział, że młodsze dzieci są mniej skuteczne w rozprzestrzenianiu wirusa, powiedział Londyn.

Ale dyrektor ds. Zdrowia przyznał również, że ponieważ COVID-19 jest tak nowy, dowody nie są w 100% rozstrzygające.

„Szkoda, że ​​nie mamy jasnych, zwięzłych i rozstrzygających wskazówek ani wiedzy naukowej na temat tego, co najlepiej zrobić” – powiedział London, zapytany, czy wytyczne CDC i MDHHS są ze sobą sprzeczne.

Aby pomóc Ci poruszać się po tej skomplikowanej jesieni, z przyjemnością oferujemy prostszy sposób na otrzymywanie wszystkich wiadomości edukacyjnych: Nasze nowe szkoły Michigan: Biuletyn Edukacja w erze COVID dostarczany bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Aby po prostu otrzymywać ten biuletyn kliknij tutaj, aby się zarejestrować.

Więcej o MLive:

Liczba zarażonych epidemiami koronawirusa w szkołach Michigan wzrosła o 49%

Michigan zgłasza ponad 7000 nowych przypadków koronawirusa i 101 zgonów

Badania pokazują, że nauczyciele ze stanu Michigan nie są pewni siebie w styczniu na zajęciach stacjonarnych

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *