Connect with us

Świat

Tajlandia intensyfikuje wysiłki, aby powstrzymać COVID-19. Liczba zgonów osiągnęła dzienny rekord 11

Published

on

Zamknięty pasek można zobaczyć w piątek po południu, gdy kraj zmaga się z trzecią falą zakażeń koronawirusem (COVID-19, Sukhumvit Road, Bangkok, Tajlandia, 23 kwietnia 2021). REUTERS / Jorge Silva / Zdjęcie pliku

Władze Tajlandii zaostrzają ograniczenia w podróżowaniu i inne środki w celu zwalczania szybko rozprzestrzeniającej się trzeciej fali zakażeń COVID-19, ponieważ kraj odnotował w niedzielę 11 zgonów, co jest dziennym rekordem.

Chociaż Tajlandii udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w zeszłym roku, nowa epidemia wywołana przez wysoce przenoszony wariant B.1.1.7 spowodowała ponad 24 000 przypadków i 46 zgonów w ciągu zaledwie 25 dni.

Naród Azji Południowo-Wschodniej spowolni wydawanie dokumentów podróży cudzoziemcom z Indii z powodu wybuchu wariantu koronawirusa o nazwie B.1.617, powiedział Taweesin Wisanuyothin, rzecznik rządowej grupy zadaniowej COVID-19.

„Teraz zwolnimy w przypadku cudzoziemców z Indii wjeżdżających do Tajlandii” – powiedział, ale dodał, że 131 obywateli Tajlandii w Indiach, którzy są już zarejestrowani do podróżowania w maju, nadal może wjechać do kraju.

Kwarantanna dla wszystkich przybyłych została wydłużona z 10 do 14 dni do czasu poprawy sytuacji – powiedział urzędnik ministerstwa zdrowia.

Tajlandia zgłosiła 2438 nowych przypadków koronawirusa i 11 nowych zgonów w niedzielę – drugi dzień z rzędu z rekordową liczbą zgonów.

Inne środki ogłoszone w ten weekend obejmują zamknięcie miejsc w Bangkoku, takich jak parki, siłownie, kina i przedszkola od 26 kwietnia do 9 maja. Bangkok nałożył również grzywnę w wysokości do 20 000 bahtów (635 USD) dla osób, które nie noszą masek na twarz w miejscach publicznych. Kontynuuj czytanie

Centra handlowe pozostają otwarte, ale Thai Retail Association ograniczył godziny otwarcia w Bangkoku i 17 innych prowincjach.

Premier Prayut Chan-o-cha powiedział również w sobotę na swojej stronie na Facebooku, że gubernatorzy prowincji mogą zamykać lokale publiczne i nałożyć godzinę policyjną, jeśli to konieczne, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

READ  STANY ZJEDNOCZONE. Byli prezydenci Bush, Clinton i Obama zaprezentują przed kamerą szczepionkę na koronawirusa Wiadomości ze świata

Gwałtowny wzrost liczby przypadków wzbudził obawy co do liczby łóżek szpitalnych, zwłaszcza że polityka rządowa wymaga, aby wszyscy, nawet ci bez objawów, mieli pozytywny wynik testu na obecność nowego koronawirusa.

Według władz zdrowotnych w całym kraju nadal dostępnych jest ponad 20 000 łóżek.

Do tej pory w Tajlandii odnotowano 55460 infekcji i 140 zgonów.

(1 $ = 31,4000 Bahtów)

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *