Connect with us

Świat

Co najmniej 19 zabitych w ogromnym pożarze szpitala w Bagdadzie

Published

on

Co najmniej 19 zabitych w ogromnym pożarze szpitala w Bagdadzie

Urzędnicy wciąż próbują dowiedzieć się, ile osób zostało rannych w eksplozji w szpitalu Ibn al-Khatib, ale mówią, że jest ich „wiele”.

Filmy w mediach społecznościowych pokazywały chaotyczną scenę, gdy strażacy próbowali ugasić pożar, a pracownicy służby zdrowia próbowali ewakuować pacjentów.

Ludzie z całego Iraku są kierowani do szpitala w południowo-wschodnim Bagdadzie, w tym wielu z Covid-19.

Premier Iraku Mustafa al-Kadhimi złożył kondolencje ofiarom pożaru szpitala w Bagdadzie i według swojego biura zarządza natychmiastowe dochodzenie.

„Premier i głównodowodzący sił zbrojnych @MAKadhimi opłakuje męczenników tragicznego wypadku w szpitalu Ibn Al-Khatib w stolicy, Bagdadzie” – poinformowało biuro premiera Iraku tweetował wczesnym rankiem w niedzielę.
Ludzie obserwują w szpitalu Ibn al-Khatib po zapaleniu ognia w Bagdadzie 25 kwietnia.

„Pan Al-Khadimi nakazał natychmiastowe zbadanie przyczyn wypadku wraz z osobami odpowiedzialnymi za Ministerstwo Zdrowia i nakazał kierownikowi szpitala, kierownikowi ds. Bezpieczeństwa (szpitala) oraz osobom odpowiedzialnym za utrzymanie sprzętu w szpitalu być natychmiast wezwanym, aby zająć się nimi na tle sprawy Aby zbadać wypadek … dopóki śledztwo nie zostanie zakończone, a wszyscy, którzy dopuścili się zaniedbania, zostaną postawieni przed sądem. „

READ  Konferencja w Bagdadzie jako regionalny punkt zwrotny
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *