Connect with us

Świat

Sytuacja w Indiach jest „poza sercem”, mówi szef WHO

Published

on

Pracownicy służby zdrowia noszący sprzęt ochrony osobistej (ŚOI) niosą drewno, aby przygotować stos dla ofiary koronawirusa (COVID-19) podczas masowej kremacji w krematorium w New Delhi w Indiach 26 kwietnia 2021 r. REUTERS / Adnan Abidi

Sytuacja w Indiach, gdzie liczba przypadków COVID-19 wzrosła, jest „nie do opisania”, a Światowa Organizacja Zdrowia wysyła tam dodatkowy personel i zapasy, aby pomóc w walce z pandemią, powiedział w poniedziałek szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

„WHO robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić krytyczny sprzęt i materiały, w tym tysiące koncentratorów tlenu, gotowe mobilne szpitale polowe i wyposażenie laboratoryjne” – powiedział Tedros na konferencji.

WHO zwerbował 2600 osób z innych programów w Indiach, aby wesprzeć wysiłki w walce z chorobą, powiedział, powołując się na dane opublikowane w zeszły piątek.

W poniedziałek Indie nakazały swoim siłom zbrojnym pomoc w walce z nowymi infekcjami koronawirusami, które przytłaczają szpitale, ponieważ kraje takie jak Wielka Brytania, Niemcy i Stany Zjednoczone zobowiązały się do pilnej pomocy medycznej. Kontynuuj czytanie

„Wykładniczy wzrost liczby przypadków jest naprawdę niesamowity” – powiedziała na konferencji prasowej Maria van Kerkhove, dyrektor techniczny WHO ds. COVID-19.

„Widzieliśmy podobne sposoby zwiększania transmisji w wielu krajach, nie były one w takim samym stopniu i nie miały takiego samego wpływu na stres w systemie opieki zdrowotnej jak Indie” – powiedziała.

Ośrodek udostępniania szczepionek COVAX, obsługiwany przez GAVI Vaccine Alliance i WHO, dostarczył ponad 45 milionów dawek szczepionki COVID-19 120 gospodarkom. Większość z nich to jak dotąd AstraZeneca (AZN.L) Zdjęcie wykonane przez Instytut Serum w Indiach.

Seth Berkley, dyrektor generalny GAVI, zapytał, w jaki sposób COVAX rekompensuje decyzję Indii o opóźnieniu eksportu szczepionek: „Spodziewaliśmy się 90 milionów dawek w marcu i kwietniu dla 60 krajów o najniższych dochodach, w tym Indii, a kryzys nie został im udostępniony”. W Indiach są obecnie używane w kraju.

READ  Filipiński minister spraw zagranicznych apeluje do Chin, by wyciągnęły do ​​cholery spór na Morzu Południowochińskim

„I czekamy na wznowienie dostaw. Jednocześnie rozważamy inne opcje” – powiedział.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *