Connect with us

Świat

Stłoczone parki, czyhające wirusy? Zmartwienia rosną, gdy Włochy ponownie się otwierają

Published

on

MEDIOLAN (AP) – Stopniowe ponowne otwarcie Włoch w poniedziałek po sześciu miesiącach rotacji blokad wirusów nikogo nie satysfakcjonuje: dla jednych zbyt ostrożne, dla innych zbyt pochopne.

Właściciele restauracji we Włoszech, których przetrwanie jest zagrożone przez ponad rok wielokrotnych zamknięć, są za późno, aby pozwolić na posiłki na świeżym powietrzu. Obowiązująca w kraju godzina policyjna o godzinie 22:00 hamuje ponowne otwarcie teatru i jest postrzegana jako kiepski public relations dla głównego włoskiego przemysłu turystycznego, który ma nadzieję, że zagraniczni goście w końcu powrócą drugiego lata pandemii. Rząd znalazł się również pod silną presją ze strony włoskich partii prawicowych, aby wznowił działalność.

Jednak zmęczeni wirusolodzy i pracownicy medyczni w tym kraju obawiają się, że nawet wstępne wznowienie planowane przez rząd premiera Mario Draghiego zaprosi uniwersalistę, który ryzykuje wzrost liczby nowych wirusów, zanim obecny zostanie naprawdę stłumiony.

„Niestety, jak musiałem wielokrotnie powtarzać: wirus nie negocjuje. Ponadto wirus zdołał się przystosować, stał się bardziej agresywny i rozpowszechniony ”- powiedział profesor Massimo Galli ze szpitala Sacco w Mediolanie.

W przeddzień tego, czego wielu się boi, Włosi tłoczyli się w niedzielę na ulicach, placach i parkach miast od Rzymu po Turyn, od Mediolanu po Neapol – dzień przed złagodzeniem ograniczeń wirusowych – gdy cieplejsza pogoda pozostawiła niezwykle zimną wiosnę.

Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dostrzegło ryzyko iw niedzielę nakazało funkcjonariuszom organów ścigania zapewnienie dystansu społecznego i egzekwowania noszenia masek, aby złagodzenie ograniczeń nie doprowadziło do nowego wzrostu liczby wirusów.

Włochy mają drugą najbardziej śmiertelną pandemię w Europie po Wielkiej Brytanii z ponad 119 000 potwierdzonych zgonów. Eksperci twierdzą, że liczba jest niska, ponieważ więcej Włochów podejrzewanych o COVID-19 zmarło wiosną 2020 roku, zanim można było je przetestować.

Do poniedziałku 15 z 21 regionów Włoch i prowincji autonomicznych będzie miało najniższe ograniczenia dotyczące koronawirusa. Po raz pierwszy od jesieni dozwolone są podróże międzyregionalne. Liczba osób, które mogą jednocześnie odwiedzać znajomych i rodzinę, podwaja się z dwóch do czterech. W restauracjach i barach można zjeść posiłek na świeżym powietrzu. Sporty kontaktowe można wznowić na świeżym powietrzu.

Jednak plany pełnego ponownego otwarcia włoskich szkół średnich w ostatnich sześciu tygodniach roku szkolnego wiązały się z nieodpowiednim transportem publicznym i musiały zostać ograniczone do co najmniej 70% osobistej frekwencji w szkołach wyższych klas.

Cztery południowe regiony – Basilicata, Kalabria, Apulia i Sycylia – oraz malutka Aosta na granicy francuskiej na północy nadal podlegają silniejszym ograniczeniom dotyczącym wirusów drugiego rzędu.

Włoska wyspa Sardynia – jedyny region całkowicie wolny od ograniczeń tej zimy – znalazła się w czerwonej strefie w połowie kwietnia po tym, jak wyraźny sygnał doprowadził do wzrostu liczby nowych infekcji. Sardynia stała się ostrzegawczą historią cytowaną przez włoskich wirusologów.

Ponowne otwarcie nastąpi, nawet jeśli oddziały intensywnej terapii we Włoszech pozostaną powyżej progu alarmowego 30%. Również włoska kampania szczepień jest nadal daleka od celu, jakim jest 500 000 zastrzyków dziennie i dopiero teraz zmierza do ochrony osób w wieku od 70 do 79 lat. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że osoby powyżej 65 roku życia spowodowały zdecydowaną większość zgonów z powodu COVID-19 w Europie.

„Są dwa słowa, którymi powinniśmy się kierować w ciągu najbliższych kilku dni” – powiedział w niedzielę minister zdrowia Roberto Speranza. Zaufaj, bo środki zadziałały, i bądź ostrożny. Musimy robić to krok po kroku, krok po kroku i codziennie oceniać rozwój. „

___

Śledź wszystkie informacje o pandemii AP na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic i https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

READ  Biden mówi, że nikt nie wie, co zrobi Putin po tym, jak Biały Dom określił rosyjską inwazję na Ukrainę jako „nieuchronną”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *