Tenis: Pole Hurkacz pokonuje włoskiego nastolatka Sinnera i wygrywa Miami Open

MIAMI: Polak Hubert Hurkacz pokonał w dwóch setach włoskiego nastolatka Jannika Sinnera, który wygrał Miami Open, aw niedzielę (4 kwietnia) zdobył pierwszy w karierze tytuł ATP Masters.

Na 26. miejscu Hurkacz, który w drodze do finału wyeliminował czterech lepszych graczy, trzymał nerwy na twardym stadionie w Miami i wygrał 7-6 (7/4), 6-4 w 1 godzinę i 43 minuty.

Było to zasłużone zwycięstwo 24-latka z Wrocławia, który po serii niewymuszonych błędów zdobył swój drugi w sezonie tytuł w pojedynku Sinnera.

„Czuję się nierealnie, tak szczęśliwy, że zagrałem dzisiaj dobry mecz” – powiedział Hurkacz.

„Jannik to świetny zawodnik. Jestem z siebie tak dumny, że udało mi się go pokonać”.

Hurkacz, którego zwycięstwo przyniosło mu gratulacje, powiedział Prezydent RP Andrzej Duda, że ​​ma nadzieję, że zwycięstwo w turnieju będzie początkiem kolejnych zwycięstw.

„To daje mi dodatkową motywację i dodatkową wiarę w siebie, że zdobyłem naprawdę duży tytuł” ​​- powiedział. „To motywuje mnie do bycia lepszym graczem, dzięki czemu mogę wygrywać jeszcze więcej”.

Sinner zaczął powoli i zakończył swój pierwszy mecz serwisowy, kiedy szybko przegrał z 3: 0 w pierwszym secie.

Jednak utalentowany 19-latek nabrał pewności siebie w trakcie planu i pracował z Hurkaczem z precyzyjnymi odcinkami czoła w rogach wokół boiska.

Włoch cofnął się w piątym meczu, utrzymując 3: 3, po czym kolejna przerwa po podaniu Hurkacza dała mu prowadzenie 6: 5 i szansę na zagranie na seta.

Sinner wydawał się jednak zaciskać po podaniu, a kolejny przypadkowy błąd, który spowodował długą bekhendę, pozwolił Hurkaczowi przełamać 6-6 i wymusić remis.

Hurkacz szybko wyszedł na prowadzenie 6: 2 w dogrywce i choć Sinner cofnął do 6: 4, to kolejny nieudany forhend Hurkacz oddał pierwszego seta.

READ  Polska opóźnia wprowadzenie zakazu aborcji, ponieważ trwają ogólnokrajowe protesty

Hurkacz wykorzystał tę dynamikę do drugiego seta i sprintem 4: 0 z podwójną przerwą.

Po tym jak wypadł z niego mecz, Sinner wyrównał i doprowadził do wyniku 4: 3, ale nie potrafił przełamać coraz bardziej nerwowego Hurkacza w ósmym meczu, by opuścić pole 5: 3.

Po tym, jak Sinner miał 5-4, Hurkacz ponownie skorzystał na przypadkowych błędach swojego przeciwnika w kluczowych momentach, gdy służył do mistrzostwa.

Podbicie forhendu Sinnera ustawiło punkt meczowy, a w następnym punkcie włoska próba forhendu zjechała w dół, aby przypieczętować zwycięstwo Hurkacza.