Connect with us

Świat

Nowe interfejsy wideo brata meksykańskiego prezydenta zabierającego stosy gotówki

Published

on

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador bierze udział w obchodach trzeciej rocznicy swojego zwycięstwa wyborczego w Pałacu Narodowym w Mexico City w Meksyku, 1 lipca 2021 r. REUTERS / Edgard Garrido

MEXICO CITY, 8 lipca (Reuters) – Meksykańska agencja informacyjna wyemitowała w czwartek wideo pokazujące brata prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora otrzymującego stosy gotówki kilka lat temu, tuż przed głosowaniem krajowym w obecnie rządzącej partii, która dokonała pierwszego wyboru.

Nowy film to drugi raz, kiedy brat prezydenta przyjął duże sumy pieniędzy, kilka lat przed tym, jak Lopez Obrador odniósł miażdżące zwycięstwo w wyborach prezydenckich w 2018 r., aby wykorzenić szalejącą korupcję.

Wideo, opublikowane późnym czwartek przez meksykańską agencję informacyjną Latinus, pokazuje Martina Jesusa Lopeza Obradora, który otrzymuje kopertę wypełnioną dużym stosem rachunków, które według narratora wynosiły 150 000 pesos (7500 USD), a część była powtarzającą się serią płatności.

Według Latinus, wideo zostało nakręcone tuż przed wyborami w 2015 roku, kiedy nowo utworzona partia Lopeza Obradora Morena wzięła udział w swoich pierwszych wyborach.

Latinus dodał, że pieniądze Moreny nigdy nie zostały zgłoszone władzom wyborczym i mogą stanowić naruszenie finansowania kampanii.

Mężczyzna na filmie, który przekazuje pieniądze młodszemu bratu prezydenta, to David Leon, agent polityczny, który służył jako doradca Lopeza Obradora, zanim stanął na czele meksykańskiej agencji ochrony ludności. Zrezygnował z rządu w sierpniu ubiegłego roku.

Rzecznik prezydenta nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Leon nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Nie można było natychmiast skontaktować się z Martinem Jesus Lopezem Obradorem w celu uzyskania komentarza.

Leon został również sfilmowany dając pakiety pieniędzy innemu bratu Lopeza Obradora – Pio Lopez Obrador – w osobnych filmach wydanych przez Latinusa w zeszłym roku.

READ  Koronawirus. Eskalacja epidemii w USA. „Jesteśmy u progu kryzysu”

Ówczesny prezydent powiedział, że pieniądze pochodziły z legalnych darowizn od jego zwolenników i zostały wykorzystane w wyborach w 2015 roku. Zaprzeczył, jakoby płatności były korupcją, ale wezwał Prokuratora Generalnego do zbadania sprawy.

W odpowiedzi na filmy opublikowane w zeszłym roku Leon powiedział, że pracował jako doradca „nie jako urzędnik państwowy” od 2013 do 2018 roku, dodając, że wspierał ruch polityczny Lopeza Obradora, „zbierając fundusze wśród znajomych, organizując wiece i inne działania”. ”.

(1 USD = 19,9947 peso meksykańskich)

Reportaż Davida Alire Garcii i Sharay Angulo; Edytowanie przez Raju Gopalakrishnan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *