Connect with us

technologia

South32 kupuje 1,55 mld USD udziałów w kopalni miedzi South Gorda

Published

on

Kopalnia Cannington w South32 w północno-zachodnim Queensland. Źródło: Południe32.

Australijska firma wydobywcza South32 zdecydowała się na zakup 45% udziałów w kopalni miedzi South Gorda w Chile.

Posunięcie to jest konsekwencją niewykonania przez polskiego państwowego górnika i partnera projektu KGHM Polska Miedź prawa pierwokupu zwiększenia swojego udziału w chilijskim projekcie.

Zgodnie z umowami podpisanymi w zeszłym miesiącu, South32 przejmie 45% udziałów w spółce projektowej Sierra Gorda SCM (SG SCM) od Sumitomo Metal Mining i Sumitomo Corporation.

Sumitomo Metal Mining posiada obecnie 31,5% udziałów w SG SCM, podczas gdy Sumitomo Corporation posiada 13,5%. Pozostałe 55% należy do KGHM Polska Miedź.

Transakcja obejmuje płatność z góry w wysokości 1,55 miliarda USD i warunkowe wynagrodzenie w wysokości do 500 milionów USD.

Zamknięcie transakcji planowane jest na początek 2022 roku, pod warunkiem spełnienia pozostałych warunków.

Konwencjonalna kopalnia odkrywkowa Sierra Gorda znajduje się w regionie Antofagasta i ma ponad 20-letni okres eksploatacji.

Szacuje się, że kopalnia zawiera złoża mineralne siarczku miedzi, molibdenu i złota na ponad miliard ton.

Szacuje się, że w tym roku wyprodukowanych zostanie 180 tys. ton miedzi, 5 tys. ton molibdenu, 54 uncji złota i 1,6 mln uncji srebra.

W osobnym ogłoszeniu South32 wybrało globalną firmę świadczącą usługi IT Tata Consultancy Services (TCS) jako strategicznego partnera w celu ulepszenia swojego modelu operacyjnego IT.

W ramach wieloletniego partnerstwa w zakresie usług zarządzanych, TCS będzie świadczyć usługi aplikacyjne i infrastrukturalne dla spółki górniczej.

Aby ulepszyć model operacyjny IT South32, TCS zaoferuje swój Model Pierwszej Dostawy Maszyny, obsługiwany przez ignio AIOps i ignio ERPOps.

READ  Science News Roundup: krytykowana jest dalekosiężna restrukturyzacja sektora nauki w Indonezji; Anemia u astronautów może być wyzwaniem dla misji kosmicznych i nie tylko
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *