Connect with us

technologia

Recenzja iOS 16: Odblokowanie dostosowywania

Published

on

Recenzja iOS 16: Odblokowanie dostosowywania
Powiększać / (Niestandardowy) ekran blokady w iOS 16.

Samuel Akson

Przez ostatnie kilka lat coroczne aktualizacje iOS firmy Apple skupiały się na jednej funkcji do przeróbki, jednocześnie wprowadzając drobne zmiany we wszystkim innym. W zeszłym roku Focus był, no cóż, Focusem. Rok wcześniej był to ekran główny.

Tym razem jest to ekran blokady. Możesz teraz zmieniać czcionki, dodawać widżety, dostosowywać wyświetlane informacje i wybierać spośród szerszego wyboru tapet. Apple głębiej zintegrował również ekran blokady z poprzednimi trybami ostrości rozwinięty w iOS 15. Położyła podwaliny pod nie tylko powiadomienia, które aplikacje innych firm mogą pokazać przed odblokowaniem telefonu.

Biorąc pod uwagę coraz bardziej powtarzalny charakter dzisiejszych wydań iOS – z wieloma kluczowymi funkcjami dostępnymi dopiero kilka miesięcy po pierwotnej dacie wydania nowej, całkowitej wersji – przechodzimy do bardziej uproszczonych wstępnych recenzji iOS, a aktualizacje pojawią się w dodatkowych artykułach nadgodziny. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się najważniejszym nowym funkcjom iOS 16, ale dotkniemy również kilku innych kluczowych funkcji i zmian.

Ekran blokady

Podczas gdy iOS 16 dotyka większości aspektów korzystania z iPhone’a na różne małe sposoby, jest to bardzo „aktualizacja ekranu blokady”. To ma sens: Apple robi dużo hałasu na temat funkcji wysyłkowych, które integrują sprzęt i oprogramowanie, a to iPhone 14 ProNowy zawsze włączony wyświetlacz kieruje ten nacisk na ekran blokady.

Ale jest tu mnóstwo dla użytkowników innych modeli iPhone’a, którym brakuje tej zawsze włączonej funkcji. Kontynuacja zeszłorocznego trybu ostrości i zeszłorocznego Dostosowanie ekranu głównegojest to najważniejszy krok, jaki firma Apple podjęła w dziedzinie dostosowywania do iPhone’a, tak dobrze, jak zawsze.

Wiem, co powiesz: czy to nie wszystkie funkcje, które były częścią Androida od wieków?

READ  Równie dobrze wygląda odtworzenie tapet macOS przez Microsoft Flight Simulator

Tak, masz rację – przez większość czasu. W typowym dla Apple stylu są tu pewne zawijasy, których Android nie dotyka, ale jeśli chodzi o funkcjonalność, jest to w większości wczoraj dla zagorzałych fanów Androida. Ale to, co już było wygraną dla użytkowników Androida, jest w dużej mierze wygraną również dla użytkowników iOS.

Łatwo zauważyć wpływ Apple Watch na tę aktualizację – nowe widżety zachowują się jak komplikacje, a nowy ekran blokady zachowuje się jak tarcza zegarka. To zdanie mówi prawie wszystko, co musisz wiedzieć o nowym ekranie blokady. Wyobraź sobie Apple Watch i wszystkie dostosowania, funkcje i ograniczenia, które oferuje zegarek. Spraw, aby wszystko było teraz dopasowane do rozmiaru telefonu. Zaczynamy, to jest nowy ekran blokady iOS.

Aby bawić się tymi dostosowaniami, po prostu naciśnij i przytrzymaj palec na ekranie blokady. Spowoduje to przejście do interfejsu z poziomo przewijanymi kartami, z których każda reprezentuje jeden z niestandardowych ekranów.

Poniżej znajdują się trzy ważne przyciski. Możesz dotknąć „Fokus”, aby zmienić tryb ostrości, który włącza się, gdy ten ekran blokady jest aktywny. Możesz dotknąć Dostosuj, aby zmienić widżety, czcionki, tapety i nie tylko. Jest też przycisk „+”, aby dodać nowy niestandardowy ekran blokady do wiersza mapy.

Zaczyna się od tapety

Kliknięcie przycisku + otworzy okno z różnymi opcjami tapet. Te opcje można podzielić na kilka wiader. Istnieją tapety gradientowe, w których wybierasz ogólny motyw kolorystyczny i definiujesz niektóre atrybuty prostego gradientu. (Właściwie wygląda ładniej niż się wydaje.)

Istnieją kolekcje, które przypominają nieco poprzednie podejście Apple do tapet na iPhone’a: ​​gotowe wzory w kilku różnych opcjach kolorystycznych.

READ  Gracze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom naprawdę zadają sobie wiele trudu, aby rozwiązać swoje problemy

Możesz także utworzyć tapetę z emotikonami w siatce lub we wzór na ekranie, a nawet wybrać, które emotikony mają być wyświetlane. Możesz wybrać do sześciu emotikonów do umieszczenia na tapecie za pomocą standardowego interfejsu selektora emotikonów firmy Apple.

Mój ulubiony pojemnik na tapety znajduje się w kategorii Pogoda i astronomia. Oferują one niewielkie opcje dostosowywania, ale są dość eleganckie. Oczywiste jest tutaj zmienianie tapet, aby dopasować je do warunków pogodowych na żywo w Twojej okolicy – a te grafiki wyglądają jak te, które już maluje aplikacja pogodowa.

Istnieją również dynamiczne tapety na Ziemię, Księżyc i Układ Słoneczny. Układ Słoneczny pokazuje aktualne względne pozycje planet, gdy krążą one wokół Słońca, podczas gdy Układ Ziemi pokazuje Twoją lokalizację na kuli ziemskiej z zieloną kropką, pośród aktualizowanej na żywo pokrywy chmur odzwierciedlającej warunki na całym świecie.

Te z Księżyca i Ziemi są animowane pod różnymi kątami, gdy przełączasz się z zawsze aktywnego ekranu na aktywny ekran blokady, a następnie przesuwasz palcem do ekranu głównego. To zabawny efekt, a zwłaszcza księżycowa tapeta wygląda niesamowicie na ekranach OLED iPhone’a.

Ale tak schludne jak te, myślę, że większość ludzi wybierze tapety, używając zdjęć z twojej biblioteki w aplikacji Zdjęcia. Dotknięcie Zdjęcia umożliwia wybór pojedynczych zdjęć w telefonie.

READ  Moją ulubioną rzeczą w Steam Deck jest jego ultraprzenośna obudowa

Wykorzystując uczenie maszynowe, iPhone analizuje wszystkie zdjęcia w Twojej bibliotece, aby przedstawić Ci „Polecane” sugestie, które moim zdaniem dotyczą głównie pieniędzy. Istnieją nawet podkategorie dla tych zalecanych sugestii, w tym Ludzie, Zwierzęta, Natura i Miasta. I oczywiście możesz przeszukać całą bibliotekę zdjęć i wybrać dowolny obraz.

Jest też „Photo Shuffle”, czyli „dynamiczny zestaw zdjęć, który jest tasowany podczas korzystania z iPhone’a przez cały dzień”, zgodnie z podpowiedzią. Możesz ustawić losową częstotliwość, aby zmienić z beczki, na blokadę, co godzinę lub codziennie. Ponownie wyświetlane są wybrane zdjęcia i możesz wybrać kategorie, które chcesz uwzględnić. Jednak nadal możesz ręcznie wybrać dowolne zdjęcie z biblioteki.

Jest to dobre miejsce, aby zauważyć, że w przypadku fototapet firma Apple stosuje kilka zgrabnych sztuczek AI, aby wyciąć ważne obiekty na obrazie, takie jak twarze lub budynki, i pozwala im nakładać części wyświetlanego czasu, tworząc zgrabny efekt. To szokujące, jak dobrze to działa. Niestety nie działa, jeśli dodasz widżety poniżej godziny. Pomijając to ograniczenie, możesz to włączać i wyłączać według własnego uznania.

Po wybraniu tapety zostaniesz przeniesiony do widoku pełnego dostosowania ekranu blokady.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *