Connect with us

Gospodarka

Premier: Polska pozostaje ważnym sojusznikiem Estonia News

Published

on

Premier Kaja Kallas mówi, że Polska pozostaje silnym i realnym sojusznikiem Estonii, zarówno pod względem infrastruktury i bezpieczeństwa, jak i ekonomicznego.

Oczekuje się, że przywódcy UE przyjmą deklarację z Porto i skodyfikują swoje stanowisko.

Europejski filar praw socjalnych był również przedmiotem dyskusji na szczycie, na którym Kallas spotkała się z szeregiem kierowników wraz ze swoim polskim odpowiednikiem Mateuszem Morawieckim.

Kallas powiedział, że Polska jest bliskim sojusznikiem strategicznym, zarówno pod względem bezpieczeństwa i gospodarki, jak i projektów infrastrukturalnych, takich jak Rail Baltica.

Powiedziała: „Chcemy zacieśnić naszą współpracę z Polską w zakresie odnawialnych źródeł energii, dlatego zaprosiłam Polskę do udziału w tworzeniu projektu sieci morskiej Morza Bałtyckiego”.

„Podzieliliśmy obawy dotyczące klimatu i zgadzamy się, że nowe ramy klimatyczne muszą być przystępne cenowo i realistyczne dla wszystkich oraz wspierać niezbędne inwestycje” – kontynuował Kallas, dodając, że Polska wnosi znaczący wkład w bezpieczeństwo regionu poprzez misję NATO Baltic Air Police. i znacząco powszechne ćwiczenia.

Polska jest członkiem NATO i jest także domem dla grupy bojowej NATO Enhanced Forward Presence (eFP), podobnej do grupy pod dowództwem USA w Estonii.

Kallas również oczekiwał szczytu NATO w czerwcu i miał szczególnie nadzieję, że zarówno sytuacja bezpieczeństwa w stosunku do Rosji, jak i strategiczne partnerstwo sojuszu z UE pozostaną w centrum uwagi.

„Razem musimy podkreślić znaczenie obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych w Europie i bardzo doceniamy rotację jednostek amerykańskich w naszym regionie” – powiedział Kallas, zapraszając polskiego premiera do wzięcia udziału we wrześniu w Estonii na szczycie poświęconym cyfryzacji i innowacji. zamiast.

READ  „Po prostu przytłoczony” – mówi zwycięzca French Open Świątek o spotkaniu z Lewandowskim

Rozmowy w sobotę koncentrowały się na wychodzeniu z pandemii i poza nią, w tym edukacji, poprawie zatrudnienia i pracy, ubóstwie i wykluczeniu społecznym oraz ogólnych zakłóceniach, jakie koronawirus przyniósł Europie, biorąc pod uwagę filar praw socjalnych Unii.

Parlament Europejski, Rada i Komisja ogłosiły Europejski filar praw socjalnych na szczycie w Göteborgu w 2017 r.

Filar zawiera 20 podstawowych zasad w trzech głównych kategoriach: równe szanse i dostęp do rynku pracy, sprawiedliwe warunki pracy, ochrona socjalna i włączenie społeczne – podaje BNS.

Podczas gdy Kallas wróci do Estonii w sobotę wieczorem, odbyły się również spotkania z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i premierem Hiszpanii Pedro Sanchezem, a także spotkanie wideo szefów państw i państw UE i Indii. planowano rząd z premierem Indii Narendrą Modim. Celem było omówienie zacieśnienia współpracy między UE a Indiami oraz globalnej walki z pandemią COVID-19.

– –

Śledź wiadomości ERR na Facebook i Świergot i nigdy nie przegap aktualizacji!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *