Connect with us

Świat

Polityka Zero Covid w Chinach wyjaśniona w 30 sekund | Koronawirus

Published

on

Polityka Zero Covid w Chinach wyjaśniona w 30 sekund |  Koronawirus

Od początku pandemii Covid działa chiński rząd politykę zerowej tolerancji dla ognisk. Zasobochłonny system ukierunkowanych blokad, masowych testów i kwarantanny skutecznie powstrzymał wirusa i utrzymywał liczbę ofiar śmiertelnych na wyjątkowo niskim poziomie w porównaniu z innymi krajami. Jednak nowsze i bardziej przenośne warianty, takie jak Omicron rzuciły wyzwaniei czasami przytłoczony, ten system.

W tym roku doszło do szalejących i nagłych blokad, począwszy od budynków, a skończywszy na całych hrabstwach, podsycając frustrację, strach i złość. Niektóre, jak te w Szanghaju, Tybecie i Sinciangu, były surowo egzekwowane, co prowadziło do niedoborów żywności i innych niedostatków.

Eksperci ds. Zdrowia zgadzają się na otwarcie teraz pociągnęłoby za sobą miliony zgonów. Chiny nie mają odporności stadnej, ich lokalne szczepionki nie są tak skuteczne jak te produkowane za granicą, których Pekin nie chce zatwierdzić, a ich system opieki zdrowotnej prawdopodobnie by się załamał.

W ramach tej polityki zero-Covid, lokalnym urzędnikom powierzono zadanie prawie niemożliwe: zdecydowane kontrolowanie wszystkich ognisk z maksymalnym wpływem i minimalnymi zakłóceniami społecznymi i gospodarczymi. Przez całą pandemię ci funkcjonariusze byli karani, gdy nie reagowali. Skłoniło to niektórych do podjęcia działań w celu opanowania epidemii, zanim przełożeni zauważą zakłócenia społeczne.

Ostatnie zmiany w polityce skupiły się na poprawie niskiego wskaźnika szczepień wśród osób starszych. Szczepienia były zachęcane, ale nigdy nie były obowiązkowe, a strach, sceptycyzm lub samozadowolenie doprowadziły do ​​odrzucenia przez miliony starszych ludzi.

Środki Zero Covid zostały powiązane z kilkoma tragediami: zgony spowodowane opóźnioną lub odmową opieki zdrowotnej, samobójstwa, 27 zabitych po przewróceniu autobusu w drodze do ośrodka izolacyjnego, pożar budynku w Urumczi w zeszłym tygodniu. Analitycy zauważyli, że masowe protesty przeciwko restrykcjom Covid rozprzestrzeniły się do tej pory, ponieważ wiele osób może zobaczyć, jak jedna z tych tragedii spotkała ich lub ich bliskich.

READ  Koronawirus w Czechach. Rząd czeski ogłosi dalsze ograniczenia

Ale rząd został oddany polityceKwestia ta została podkreślona przez najwyższego przywódcę Chin Xi Jinpinga, kiedy w zeszłym miesiącu został ponownie wybrany na przywódcę partii komunistycznej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *