Connect with us

Świat

S&P 500 jest nieco wyższy, ponieważ Wall Street próbuje odzyskać siły po poniedziałkowej wyprzedaży

Published

on

S&P 500 jest nieco wyższy, ponieważ Wall Street próbuje odzyskać siły po poniedziałkowej wyprzedaży

S&P 500 wzrósł we wtorek, ponieważ inwestorzy walczyli o odrobienie strat poniesionych w poprzedniej sesji.

Szeroki indeks zyskał 0,1%, podobnie jak Nasdaq Composite, który również zyskał 0,1%. Dow Jones Industrial Average wzrósł o 8 punktów i był notowany blisko linii zerowej.

Główne średnie poniosły w poniedziałek gwałtowne spadki, a Dow stracił prawie 500 punktów. S&P 500 i Nasdaq straciły po ponad 1% po tym, jak w weekend rozpoczęły się protesty w Chinach kontynentalnych przeciwko polityce zerowego COVID-19 w tym kraju. Wywołało to obawy, że chińskie protokoły Covid mogą ponownie utrudnić globalne łańcuchy dostaw.

Jednak z dnia na dzień światowe rynki wydają się mieć trochę wytchnienia, ponieważ chiński urzędnik powiedział dziennikarzom, że 65,8% ludzi „ponad 80 latotrzymało szczepienia przypominające. Ponadto rząd poinformował o pierwszym spadku zakażeń Covid w kraju Chiny kontynentalne za ponad tydzień. Przyczynia się to do rajdu na rynkach w Hongkongu i Szanghaju.

„To po prostu dodaje kolejny znak zapytania w czasie, gdy mamy wiele znaków zapytania co do tego, dokąd zmierzamy pod względem światowej gospodarki”, powiedział Keith Buchanan, zarządzający portfelem w Globalt Investments, o rozwoju sytuacji w Chinach.

„Rynek po prostu musiał zareagować na to, co nadchodzi i trudno było przewidzieć, co będzie dalej” – dodał. „Nic nie jest mniej przewidywalne niż patogen”.

W Stanach Zjednoczonych pod koniec tego tygodnia inwestorzy przyjrzą się danym dotyczącym takich tematów, jak produkt krajowy brutto i zatrudnienie, aby zobaczyć, jak gospodarka reaguje na inflację.

Prezes Fed Jerome Powell ma przemawiać w środę w Hutchins Center on Fiscal and Monetary Policy w Brookings. Inwestorzy będą nasłuchiwać wskazówek, czy bank centralny zwolni, czy też wstrzyma podwyżki stóp.

READ  Australia twierdzi, że chiński okręt wojenny „laserował” jeden ze swoich samolotów za pomocą lasera.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *