Connect with us

Świat

S&P 500 jest nieco wyższy, ponieważ Wall Street próbuje odzyskać siły po poniedziałkowej wyprzedaży

Published

on

S&P 500 wzrósł we wtorek, ponieważ inwestorzy walczyli o odrobienie strat poniesionych w poprzedniej sesji.

Szeroki indeks zyskał 0,1%, podobnie jak Nasdaq Composite, który również zyskał 0,1%. Dow Jones Industrial Average wzrósł o 8 punktów i był notowany blisko linii zerowej.

Główne średnie poniosły w poniedziałek gwałtowne spadki, a Dow stracił prawie 500 punktów. S&P 500 i Nasdaq straciły po ponad 1% po tym, jak w weekend rozpoczęły się protesty w Chinach kontynentalnych przeciwko polityce zerowego COVID-19 w tym kraju. Wywołało to obawy, że chińskie protokoły Covid mogą ponownie utrudnić globalne łańcuchy dostaw.

Jednak z dnia na dzień światowe rynki wydają się mieć trochę wytchnienia, ponieważ chiński urzędnik powiedział dziennikarzom, że 65,8% ludzi „ponad 80 latotrzymało szczepienia przypominające. Ponadto rząd poinformował o pierwszym spadku zakażeń Covid w kraju Chiny kontynentalne za ponad tydzień. Przyczynia się to do rajdu na rynkach w Hongkongu i Szanghaju.

„To po prostu dodaje kolejny znak zapytania w czasie, gdy mamy wiele znaków zapytania co do tego, dokąd zmierzamy pod względem światowej gospodarki”, powiedział Keith Buchanan, zarządzający portfelem w Globalt Investments, o rozwoju sytuacji w Chinach.

„Rynek po prostu musiał zareagować na to, co nadchodzi i trudno było przewidzieć, co będzie dalej” – dodał. „Nic nie jest mniej przewidywalne niż patogen”.

W Stanach Zjednoczonych pod koniec tego tygodnia inwestorzy przyjrzą się danym dotyczącym takich tematów, jak produkt krajowy brutto i zatrudnienie, aby zobaczyć, jak gospodarka reaguje na inflację.

Prezes Fed Jerome Powell ma przemawiać w środę w Hutchins Center on Fiscal and Monetary Policy w Brookings. Inwestorzy będą nasłuchiwać wskazówek, czy bank centralny zwolni, czy też wstrzyma podwyżki stóp.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.