Connect with us

technologia

Politechnika Lubelska wspiera polski przemysł spożywczy / Aktualności / Politechnika Lubelska

Published

on

Politechnika Lubelska wspiera polski przemysł spożywczy / Aktualności / Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska zyskała kolejnego partnera do współpracy.

Uczelnia zawarła porozumienie z fabryką słodyczy „Pszczółka”, w którym obie strony zgodziły się na prowadzenie działalności naukowo-dydaktycznej.

Umowę podpisali 12 marca 2024 r. Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Zbigniew Pater oraz członek zarządu spółki Justyna Budzyńska.

– Politechnika Lubelska jest bardzo ściśle powiązana z przemysłem. Taka współpraca zawsze stwarza uniwersytetom nowe możliwości. To przykład budowania synergii pomiędzy środowiskiem naukowym a sektorem biznesowym. W ten sposób łączymy wiedzę z praktycznym doświadczeniem i dostarczamy rynkowi rozwiązania, które opierają się na wynikach prac badawczych uczelni – podkreśla prof. Zbigniew ks.

Justyna Budzyńska, członek zarządu „Pszczółki”, również widzi zalety podpisanej umowy:

– Dzięki wspólnej pracy możemy wymieniać się wiedzą i zasobami, wpływać na rozwój innowacji, a z drugiej strony przygotowywać studentów do realiów rynku pracy w branży FMCG. Stawiamy na transfer technologii, wykorzystanie potencjału naukowców i studentów w procesach produkcyjnych i badawczo-rozwojowych oraz promocję polskiego przemysłu spożywczego – mówi Justyna Budzyńska.

Zgodnie z podpisaną umową Politechnika Lubelska i „Pszczółka” będą projektować i rozwijać projekty dotyczące nowych technologii oraz wymieniać się doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami ekspertów.

– Zapewniamy wsparcie merytoryczne w zakresie automatyzacji i robotyzacji procesów produkcji, porcjowania i pakowania wytwarzanych w firmie produktów. Ponadto wspieramy „Pszczółkę” w optymalizacji procesów produkcyjnych w celu zwiększenia efektywności procesów i ich pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. Chodzi o tak zwaną zrównoważoną produkcję – wyjaśnia prof. Arkadiusz Gola z Katedry Informatyki i Robotyki w Produkcji.

Z porozumienia korzystają także studenci. Będziesz miał między innymi możliwość odbycia praktyk i staży. Mają także możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej w firmie.

Jak podkreśla Rektor, celem uczelni jest zbudowanie kompleksowego modelu współpracy w zakresie dydaktyki.

– Bardzo ważnym elementem wpływającym na jakość kształcenia przyszłych inżynierów jest bezpośredni kontakt studentów z rzeczywistymi warunkami przemysłowymi. Nasi studenci są przygotowywani do życia zawodowego poprzez staże, a później projekty i prace inżynierskie – zauważa rektor.

READ  Bayonetta 3 to świetna gra naznaczona problemami z polerowaniem i wydajnością

Justyna Budzyńska potwierdza, że ​​studenci Politechniki Lubelskiej będą mieli możliwość pisania prac branżowych, które odpowiadają na potrzeby firmy – w większości przypadków wiąże się to z rozwiązaniem konkretnego problemu technologicznego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *