Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pierwsza w Polsce Curio Collection by Hilton debiutuje w sercu Krakowa

Published

on

Z 200-letnim dziedzictwem w kulturalnej stolicy Polski, Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton łączy starannie odrestaurowane elementy historyczne z elementami współczesnego designu.

Hilton (NYSE: HLT) świętowało swoje wielkie otwarcie Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hiltonto debiut Oddity Collection by Hilton w Polsce. Położona w samym sercu krakowskiego Starego Miasta, ta 117-pokojowa posiadłość znajduje się w odległości krótkiego spaceru od wielu muzeów sztuki i historii miasta, a także Zamku Królewskiego na Wawelu, jednego z najbardziej znaczących pod względem historycznym i kulturowym miejsc w Polsce.

Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton przy projektowaniu hotelu czerpie ze swoich muzycznych i kulturalnych tradycji. We współpracy ze światowej sławy krakowskim fotografem Ryszardem Horowitzem korytarze i pokoje zostaną ozdobione portretami muzyków i kompozytorów, takich jak Louis Armstrong, Krzysztof Penderecki, Aretha Franklin, Czesław Niemen i nie tylko. Saska Hall, historyczna sala balowa, w której występowali legendarni kompozytorzy Francis Liszt, Johannes Brahms i Ignacy Paderewski, została ponownie otwarta z ręcznie odrestaurowanymi freskami. Oprócz projektów nawiązujących do historii hotelu, wiele nowoczesnych udogodnień dostępnych dla gości obejmuje basen, centrum spa i fitness oraz centrum biznesowe.

Elegancki hotelowy Regale Bar & Restaurant oferuje autentyczne polskie miejsce z nowoczesnymi, międzynarodowymi akcentami. Dania przygotowywane są z najwyższej jakości lokalnych składników i podawane z innowacyjnymi i pysznymi akcentami przez Romana Pawlika, jednego z najbardziej uznanych krakowskich szefów kuchni. Popisowe dania to m.in. zapiekanka cebulowa ze Starego Giewontu z zielonym groszkiem, karmelizowaną cebulą i musem serowym czy specjalnie stworzony ser „Tort Saski” między innymi.

Doznania napojów w Regale Bar & Restaurant są wzbogacone o najwyższej jakości miksologię, autorskie koktajle, takie jak „Saski Muł” oraz „Król Węgier”, obszerna karta win oraz lokalne i domowe alkohole i wódki. Wózek na zamówienie, który każdego wieczoru serwuje koktajle przy stoliku, tworzy naprawdę wyjątkową atmosferę, a dalsze połączenie bogatej historii budynku z dziedzictwem muzycznym potęguje wrażenia.

READ  Polska planuje emerytury dla psów i koni zatrudnionych w rządzie

Stare Miasto w Krakowie słynie z zabytkowych kościołów, ciekawych muzeów i Rynku Głównego, największego w Europie. Z tętniącymi życiem placami żydowskiej dzielnicy Kazimierz i cichymi zaułkami Starego Miasta, Kraków jest kluczowym elementem każdej wycieczki turystycznej do Polski, a Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton zapewnia gościom dostęp do tych wyjątkowych doświadczeń z lokalizacji w samym sercu miasta.

Strona internetowa hotelu

Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton
Sławkowskiej 3
Kraków, 31-014
Polska

+48 12 333 42 70

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.