Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Milicic Jr. walczy o miejsce w kadrze Polski na igrzyska olimpijskie, Alexander w kadrze Kanady na zgrupowania

Published

on

Milicic Jr. walczy o miejsce w kadrze Polski na igrzyska olimpijskie, Alexander w kadrze Kanady na zgrupowania

Doświadczony napastnik Tennessee Igor Miliĉić Jr. jest jednym z 17 zawodników walczących o miejsce w 12-osobowej kadrze Polski na kwalifikacje do Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 r., a Kyle Alexander z VFL jest jednym z 20 zawodników znajdujących się w składzie reprezentacji Kanady na obozy przygotowawcze.

Obecna 17-osobowa kadra Polski rozpoczęła treningi 17 czerwca i ostatecznie zmniejszy skład z 17 do 12 przed zagraniem w Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym FIBA ​​​​(OQT) w Walencji w Hiszpanii, który odbędzie się w dniach 2-7 lipca, walcząc o miejsce w gronie uczestników Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Członkowie ostatniej 12-osobowej kadry Polski zagrają w meczach grupy B z Bahamami 3 lipca i Finlandią 4 lipca, a następnie awansują do fazy pucharowej, w której reprezentowane będą także Angola, Liban i Hiszpania. Zwycięzca fazy pucharowej zapewni sobie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w dniach 27 lipca – 11 sierpnia.

Kanada zakwalifikowała się już do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu i przed igrzyskami zmniejszy swój skład z 20 do 12 zawodników. Obóz przygotowawczy kanadyjskiej drużyny ma rozpocząć się 28 czerwca i potrwać do 7 lipca. Następnie 10 lipca drużyna uda się do Las Vegas, aby zmierzyć się z drużyną USA w meczu towarzyskim.

Alexander, który grał w Tennessee w latach 2015–2016–2018–19, zajmuje 2. miejsce na liście kariery UT ze 185 zablokowanymi strzałami i 5. pod względem zbiórek w ofensywie (287). Pomógł poprowadzić Volunteers do tytułu SEC w regularnych rozgrywkach w 2018 r. sezonu i Sweet 16 2019.

Ojcem Miličica jest Igor Miličic senior, który od trzech lat jest głównym trenerem reprezentacji Polski. Zawodowo grał w latach 1993-2013 i zdobył pięć tytułów mistrza Polski, trzy jako zawodnik i dwa jako trener.

Miliĉić Jr. podpisał kontrakt z programem Tennessee 9 maja w ramach transferu z Charlotte, gdzie grał przez dwa sezony po roku w Wirginii. Na sezon 2023–2024 trzeci zespół All-AAC, jego średnie w karierze wynoszą 8,5 punktu i 5,1 zbiórek na mecz w 82 występach.

READ  Iga Świątek poprowadzi w Polsce charytatywną imprezę tenisową, aby pomóc dzieciom dotkniętym wojną na Ukrainie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *