Obiena trzecia w Polsce

ERNEST John Obiena potrzebował zaledwie czterech prób, aby wczoraj (niedzielny wieczór w Europie) zająć trzecie miejsce, skacząc na 5,73 metra w Memoriału Kamili Skolimowskiej, przystanku Wanda Diamond League, na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Obiena, który ustanowił nowy rekord Azji, mierząc 5,94 metra, zdobywając brązowy medal na Mistrzostwach Świata IAAF w Eugene w stanie Oregon w lipcu zeszłego roku, bez trudu pokonał 5,53 metra, przekraczając 5,63 metra i po skoku z 5,73 metra na trzecie miejsce osiągnął wynik 5,63 metra. odliczanie po nieudanej próbie przejechania 5,83 metra.

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Norweg Sondre Guttormsen zdobył srebro, pokonując w swojej pierwszej próbie 5,73 metra, podczas gdy panujący szwedzki mistrz świata i olimpijski Armand Duplantis znów był w swojej klasie, spłaszczając wyścig do sześciu metrów przewagi.

Oprócz zdobycia punktów rankingowych w Lidze Wandy, Obiena za swój ostatni występ zgarnął 3500 dolarów (około 194 428 peset).

Wśród zgłoszeń pokonał tyczkarza Pinoya w konkursie im. śp. wielkiej polskiej Kamili Skolimowskiej, złotej medalistki w rzucie młotem kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r., był srebrny medalista olimpijski z Tokio Chris Nielsen, który startował ze skokiem był szósty od 5,53 metra.

Partner treningowy Obieny, mistrz olimpijski mężczyzn w skoku o tyczce Rio 2016, Tiago Braz, miał dzień wolny i nie udało mu się pokonać 5,53 metra.