Connect with us

Gospodarka

Otwarta strona demonstracyjna AMP Robotics i Agrex-Eco w zakresie recyklingu wspieranego przez sztuczną inteligencję w Polsce

Published

on

DENVER–(PRZEWÓD BIZNESOWY) – AMP Robotics Corp. („AMP”), pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji, robotyki i infrastruktury dla branży odpadów i recyklingu, rozszerza swoją obecność w Europie, uruchamiając instalację demonstracyjną w zakładach SIGMA SA w Lublinie. Witryna jest otwarta dla firm zajmujących się recyklingiem i gospodarką odpadami z całej Europy, które przetwarzają swoje materiały za pomocą jednego ze sterowanych przez sztuczną inteligencję systemów robotycznych AMP w celu identyfikacji różnych rodzajów papieru, plastiku i metalu do sortowania.

AMP wyznaczyła Agrex eco, kompleksowy dostawca usług w zakresie gospodarki odpadami, jako oficjalny dystrybutor dla klientów w Polsce. Świętując 30 lat istnienia, Agrex-Eco zapewnia doradztwo w zakresie projektowania i instalacji, szkolenia i wsparcie techniczne oraz współpracuje z wiodącymi producentami sprzętu w całej Europie.

„Otwarcie naszej lokalizacji demonstracyjnej w Lublinie z firmą Agrex-Eco i jej wieloletnim partnerem SIGMA to kolejny ważny kamień milowy w rozszerzaniu naszej obecności w Europie” – powiedział Gary Ashburner, dyrektor generalny AMP Robotics na Europę. „Pracujemy razem, aby obniżyć koszty recyklingu i usprawnić odzyskiwanie materiałów i nie możemy się doczekać otwarcia drzwi dla społeczności zajmującej się odpadami i recyklingiem, aby pokazać, w jaki sposób nasze systemy oparte na największym w branży zestawie danych AI mogą zmienić ich działanie”.

AMP zainstalowała swój pierwszy zrobotyzowany system sortowania w Europie pod koniec 2020 roku. Od czasu ogłoszenia jego Partnerstwo resellerskie z REP-TEC Advanced Technologies dla klientów w Wielkiej Brytanii i Irlandii w lipcu i pierwsza instalacja na wyspach z Recyco, zespół AMP w Europie powiększył się o wsparcie sprzedaży, szkolenia i nie tylko, oprócz przedstawicieli sprzedaży bezpośredniej.

„Istnieje silne pragnienie wdrażania rozwiązań AI i automatyzacji w celu wydajniejszego przetwarzania materiałów w Europie, a AMP jest wyraźnie liderem” – powiedział Jacek Zawadzki, dyrektor generalny Agrex-Eco. „Robot, który zainstalowaliśmy w ośrodku referencyjnym SIGMA, oferuje przyszłym klientom i innym zainteresowanym stronom świetne spojrzenie na system, który zmienia ekonomię branży”.

AMP i Agrex-Eco zaprezentują się na targach POLECO 2021, 13.-15. Październik, stoisko 88, hala 5. AMP wygrał dwa Złote medale POLICO 2020 za inteligentne systemy robotyki. W celu dalszej penetracji rynku, AMP aktywnie poszukuje dalszych partnerstw resellerskich w Austrii, Francji, Niemczech, Holandii i Szwajcarii.

O AMP Robotics ™ Corp.

Robotyka AMP modernizuje światową infrastrukturę recyklingu poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji i automatyzacji w celu zwiększenia wskaźników recyklingu i ekonomicznego odzyskiwania cennych materiałów, które są odzyskiwane jako surowce dla globalnego łańcucha dostaw. Szybki system robotyczny AMP Cortex™ automatyzuje identyfikację i sortowanie materiałów nadających się do recyklingu z mieszanych przepływów materiałów. Platforma AI AMP Neuron ™ stale się uczy, rozpoznając różne kolory, tekstury, kształty, rozmiary, wzory, a nawet markowe etykiety w celu identyfikacji materiałów i możliwości ich recyklingu. Neuron następnie kieruje robotami do zbierania i umieszczania materiału do recyklingu. Zaprojektowany do pracy 24/7, wszystko to dzieje się z nadludzką prędkością i z niezwykle wysoką dokładnością. AMP Clarity ™ zapewnia dane i charakterystykę materiałów, które materiały nadające się do recyklingu są rejestrowane i pomijane, pomagając firmom zajmującym się recyklingiem i producentom w maksymalizacji odzysku. Działając w Ameryce Północnej, Azji i Europie, technologia AMP wydobywa surowce wtórne ze zbiorów miejskich, cenne surowce ze złomu elektronicznego oraz wysokiej jakości materiały z gruzu budowlanego i rozbiórkowego.

O Agrex-Eco

Agrex-Eco Ltd jest firmą rodzinną, która działa w Polsce jako dostawca maszyn stacjonarnych i mobilnych, technologii, rozwiązań recyklingu przemysłowego oraz usług dla firm zajmujących się gospodarką odpadami i reprezentuje wiodących europejskich producentów oraz AMP Robotics z USA. W ciągu ostatnich 10 lat Agrex-Eco sprzedał i zainstalował ponad 330 maszyn w całej Polsce. Firma ze swoją 30-letnią historią jest dobrze znana w Polsce i jest jednym z trzech wiodących dystrybutorów na rynku.

READ  Czy Europa może stać się zielona bez energii jądrowej?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *