Ośmiu indyjskich bokserów, którzy zdobyli złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie AIBA

Indie zajęły pierwsze miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Boksu AIBA mężczyzn i kobiet z 11 medalami. Obejmował osiem złotych i trzy brązowe medale i poprawił się w stosunku do najlepszego medalu w historii w 2018 roku, kiedy zdobył 10 medali.

Przyjrzyjmy się zdobywcom złota w turnieju.

Sachin (56 kg) pozuje ze swoim złotym medalem na Mistrzostwach Świata Młodzieży AIBA kobiet i mężczyzn w piątek 2 w Kielcach

Sachin Siwach (56 kg)

Sachin pochodzi z popularnego bokserskiego punktu Bhiwani, Haryana. Pochodzi ze skromnej rodziny rolniczej i do sportu wprowadził go jego ojciec Krishan Siwach.

Kiedy Krishan zabrał go na spotkanie z trenerem Sanjaya Sheorana, został zwolniony z powodu niedożywienia. Ale za namową ojca Sheoran poddał się i wziął go pod swoje skrzydła. Później dołączył do lokalnego organu Sports Authority of India (SAI) w Bhiwani i wygrał mistrzostwa stanu Haryana w 2010 roku.

Jego pierwszy duży międzynarodowy przełom nastąpił w 2015 roku, kiedy zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów AIBA w Rosji. Rok później zdobył złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie w tym samym kraju i był dopiero trzecim Hindusem, który to osiągnął. Kontynuował bogatą formę, zdobywając srebro w mistrzostwach boksu azjatyckiego i złoto w igrzyskach Wspólnoty Narodów 2017.

Jego ostatnie złoto w AIBA zdobył w finale mężczyzn do 56 kg przeciwko Yerbolat Sabyr. Wykorzystał swój zasięg i szybki ruch stopy, aby uderzyć swojego kazachskiego przeciwnika. To był wyrównany mecz na koniec dwóch rund, ale Sachin ze swoim agresywnym podejściem w kolejnych rundach wywalczył zdrowe 4-1.

Gitika (48 kg) pozuje ze złotym medalem po wygraniu w czwartek finału na Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn AIBA w Kielcach

Gitika (48 kg)

Gitika również pochodzi z Haryana i walczy w wadze lekkiej 48 kg. Jest szybka w ringu, a jej technika w połączeniu z potężnymi i precyzyjnymi uderzeniami stwarza z niej niebezpieczną perspektywę. To popularna nazwa na krajowym torze wyścigowym, ponieważ zdobyła wiele laurów na poziomie stanowym i krajowym.

W Polsce pokonała dwukrotną mistrzynię Europy Włoch Erikę Prisciandaro. W finale zmierzyła się z miejscową bokserką Natalią Kuczewską. Jednak były to jednostronne zawody od pierwszej rundy, ponieważ Gitika wygrała 5-0 i zapewniła Indiom pierwszy złoty medal turnieju.

READ  Rosja zamyka polski konsulat zajmujący się pomnikami
Babyrojisana Chanu (51 kg) pozuje ze złotym medalem po pokonaniu Valerii Linkovej z Rosji w finale Mistrzostw Świata AIBA kobiet i mężczyzn w Kielcach w czwartek.

Babyrojisana Chanu (51 kg)

Chanu, który pochodzi z Manipur, zawsze chciał być bokserem i zaczął trenować w wieku 12 lat. Wcześniej wygrała turniej Adriatic Peral w 2021 roku i pokonała w Polsce Dianę Gorisnaję z Estonii w poprzednich kwartałach tak przekonująco, że sędzia musiał zakończyć walkę po trzech rundach. W finale pokonała Rosjankę Valeriię Linkovą, która jest Młodzieżowym Championem Europy. Nie zrobiła nic złego w grze o złoty medal i wygrała 5-0.

Poonam (57 kg) pozuje ze złotym medalem po pokonaniu Sthelyne Grosy z Francji 5: 0 w finale Mistrzostw Świata AIBA kobiet i mężczyzn w Kielcach w czwartek.

Poonam (57 kg)

Poonam walczy w wadze piórkowej 57 kg. Wyjaśniła swoje zamiary w pierwszej rundzie, kiedy pokonała kolumbijską Arboledę Valerię 5-0. W miarę postępów turnieju stawała się coraz bardziej pewna siebie iw finale rozegrała swój najlepszy mecz, pokonując doświadczonego przeciwnika w Sthelyne Grosy. Ostrymi i precyzyjnymi uderzeniami Poonam nie pozwoliła przeciwnikowi z Francji na zdobycie punktu, zanim w finałowej walce odniosła łatwy triumf 5: 0.

Vinka 60 kg pozuje ze swoim złotym medalem

Vinka jest uważana za jednego z najbardziej obiecujących indyjskich bokserów. Pochodzi z wioski Simla Molana niedaleko Panipat. Rozpoczęła swoją sportową przygodę w hokeju i wygrała mistrzostwa kraju w tym sporcie.

Ale zaczęła boksować, ponieważ wierzył, że mogłaby zrobić większy postęp w jednym sporcie. Jej ojciec jest kierowcą rikszy, ale zawsze spełniał marzenia córki.

Zdobyła złote medale w różnych turniejach krajowych, takich jak Khelo India Games, Junior National Boxing Championship i Youth National Boxing Championship.

Odniosła równie sukcesy na poziomie międzynarodowym, wygrywając Młodzieżowe Mistrzostwa Azji Mężczyzn i Kobiet ASBC w Mongolii w 2019 roku. W 2021 roku zdobyła złoto na Adriatic Pearl Tournament i została również uznana za najlepszą bokserkę w zawodach. W Polsce dała zapierający dech w piersiach występ przeciwko kazachskiemu bokserowi Zhuldyzowi Shayakhmetovej w finale. Nie tylko wygrała mecz 5-0, ale sędzia musiał zakończyć zawody, gdy Hindus pokonał swojego przeciwnika.

Arundhati Choudhary (69 kg) pozuje ze złotym medalem po wygraniu w czwartek finału Mistrzostw Świata AIBA kobiet i mężczyzn w Kielcach.

Arundhati Choudhary z Kota, Rajashthan, był nie do powstrzymania od czasu zdobycia złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2017 roku.

READ  Amagi przejmuje Tellyo

Czarodziej matematyki, którego zabrała do boksu, aby realizować swoją pasję. Oprócz wygrania kilku konkursów ogólnopolskich odnosiła duże sukcesy w konkursach międzynarodowych. Zdobyła złoto na Międzynarodowym Turnieju Valerii Demyanovej, Pucharze Narodowym 2018 w Serbii i Pucharze Narodów Juniorów 2018 w Varbas Serbia, oprócz brązu na Mistrzostwach Azji Mężczyzn i Kobiet ASBC Youth 2019. W 2018 roku została wybrana najlepszym azjatyckim bokserem juniorów.

W Polsce od początku była w dobrej formie. W finale pokonała w jednostronnej walce 5: 0 polską bokserkę Barbarę Marcinkowską.

Sanamcha Chanu (75 kg) pozuje ze złotym medalem po wygraniu w czwartek finału Mistrzostw Świata AIBA kobiet i mężczyzn w Kielcach.

T Sanamacha Chanu (75 kg)

T Sanamacha Chanu jest stażystą w MC Mary Kom Academy w Imphal. Nic dziwnego, że uwielbia brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Londynie i chce stanąć na podium olimpijskim tak jak Mary Kom.

Jest jedną z indyjskich gwiazd na torze młodzieżowym i wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Azji Mężczyzn i Kobiet ASBC. Była także jedną z kobiet bokserek, które wygrały Puchar Esker All Female Boxing Cup 2020. Po braku złota w juniorach 2017 wróciła rok później i zajęła pierwsze miejsce.

W Polsce w finale 75 kg pokonała Kazachską Dana Diday 5: 0 i tego wieczoru wywalczyła szósty złoty medal Indii.

Alfiya Pathan (81+ kg) pozuje ze złotym medalem po wygraniu w czwartek finału Mistrzostw Świata AIBA Kobiet i Mężczyzn w Kielcach.

Alfiya jest jednym z najdzikszych bokserek w Indiach i trenuje z SAI Rohtakiem. Dziewczyna z Nagpur jest tak dominująca, że ​​opozycja przeszła do półfinału Mistrzostw Świata w Boksie 2019.

W ćwierćfinale i finale znokautowała przeciwnika w mniej niż 30 sekund.

Pochodząca z konserwatywnej rodziny nie było jej łatwo stawiać pierwsze kroki w boksie, ale nie ustąpiła w swoim śnie. Zdobyła złoto w Mistrzostwach Azji Juniorów, a na początku tego roku ukończyła również Adriatic Pearl Tournament z żółtym metalem. W Polsce startowała jako zdecydowana faworytka i nie zawiodła. Alfiya pokonała w finale młodzieżową mistrzynię Europy Darię Kozorez z Mołdawii 5: 0.