Connect with us

Sport

Turecki Kayaalp zdobywa 10. tytuł mistrza Europy w zapaśnictwie grecko-rzymskimTurkey’s Bazaar zdobywa srebro na imprezie Euro-Wrestling

Published

on

Turk Rıza Kayaalp po raz dziesiąty wywalczył tytuł mistrza Europy po pokonaniu 3: 1 Gruzina Iakobiego Kajaia w finale grecko-rzymskim 130 kg w sobotę.

31-letni Kayaalp pokonał Kajaię w Warszawie i zdobył złoty medal.


Rıza Kayaalp świętuje po tym, jak dziesiąty raz wygrał mecz o mistrzostwo Europy w kategorii 130 kilogramów, który odbył się 24 kwietnia 2021 roku w Warszawie. (Zdjęcie DHA)

Kayaalp powiedział, że jest zdeterminowany, aby wygrać swoje pierwsze złoto olimpijskie w Tokio. Droga do sukcesów olimpijskich rozpoczęła się od zdobycia brązowego medalu w Londynie w 2012 r. Po niej nastąpiło zdobycie srebrnego medalu w Rio 2016. Mistrzostwa olimpijskie to wszystko, co pozostaje dla ambitnego zapaśnika, który ma również dwa najwyższe tytuły na Igrzyskach Śródziemnomorskich. W najgorszym przypadku Kayaalp wywalczył dwa srebrne medale na mistrzostwach świata oraz jeden brązowy i jeden srebrny na mistrzostwach Europy.

Turecki sportowiec wygrywał wcześniej tytuły mistrzostw Europy każdego roku w 2010 i 2012-2019.

Brał także udział w dwóch igrzyskach olimpijskich, zdobywając brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i srebrny medal w Rio w 2016 roku.


Rıza Kayaalp i delegacja turecka świętują po dziesiątym tytule europejskim w Warszawie, 24 kwietnia 2021 r. (Zdjęcie AA)
Rıza Kayaalp i delegacja turecka świętują po dziesiątym tytule europejskim w Warszawie, 24 kwietnia 2021 r. (Zdjęcie AA)

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, turecki minister ds. Młodzieży i sportu, opublikował na Twitterze wiadomość, w której pogratulował czterokrotnemu mistrzowi świata zdobycia 10. tytułu mistrza Europy.

Również w sobotę Turek Yunus Emre Başar wywalczył srebrny medal i przegrał 8: 0 z Węgrem Tamasem Lorinczem w finale 77 kg podopiecznych Greco Roman w Warszawie. Wcześniej turecki zapaśnik Ekrem Öztürk również zdobył srebrny medal na turnieju.

Mistrzostwa Europy w zapasach 2021 zakończą się w niedzielę.

READ  Jakobsen trochę się boi powrotu katastrofy horroru na Tour of Turkey
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *