Connect with us

Gospodarka

Korea Południowa i Polska podpisują umowę dotyczącą czołgów-haubic o wartości 5,8 mld USD

Published

on

Korea Południowa i Polska podpisują umowę dotyczącą czołgów-haubic o wartości 5,8 mld USD

Czołg K2 Black Panther produkowany przez południowokoreańską firmę Hyundai Rotem jest wystawiany na Międzynarodowej Wystawie Lotnictwa i Obrony w Seulu w Korei Południowej, 20 października 2021 r. REUTERS / Josh Smith / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

SEOUL, 27 sierpnia (Reuters) – Dwie południowokoreańskie firmy podpisały z Polską umowę o wartości 5,76 miliarda dolarów na eksport czołgów i haubic, poinformował w sobotę Urząd ds. Zamówień Broni w Seulu po tym, jak Warszawa zgodziła się na wstrzymanie wzrostu importu broni w związku z napięciami z Rosją.

Umowa podpisana w Polsce w piątek jest częścią największej w historii Korei Południowej umowy zbrojeniowej zawartej w zeszłym miesiącu z Polską, która stara się wzmocnić swoją armię w obliczu rosyjskiej inwazji na sąsiednią Ukrainę.

Hyundai Rotem Co. (064350.KS) dostarczy czołgi K2 Black Panther, a Hanwha Defense, jednostka obronna Hanwha Corp (000880.KS), wyśle ​​do Polski samobieżne haubice K9, Administracja Programu Zakupów Obronnych (DAPA) powiedział. ).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Strony nie ujawniły wartości całej umowy, którą południowokoreańskie media oszacowały na 20 bilionów wonów (15 miliardów dolarów). Kontynuuj czytanie

„Ponieważ eksport broni jest niezwykle ważny pod względem dzielenia się systemami uzbrojenia, wzajemnego wsparcia logistycznego i wzmacniania sojuszy bezpieczeństwa, oczekuje się, że ta umowa eksportowa przyczyni się do naszych wysiłków na rzecz budowania solidarności z krajami europejskimi i poszerzania granic naszych zdolności bezpieczeństwa” – powiedział DAPA. w opinii.

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol, który objął urząd w maju, zobowiązał się do zacieśnienia współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa z krajami europejskimi, które podzielają wartości demokracji i gospodarki rynkowej, przy jednoczesnym wzmocnieniu krajowego przemysłu obronnego w obliczu rozwoju broni jądrowej i wojskowej potęga wzmacnia zagrożenia ze strony Korei Północnej. Kontynuuj czytanie

READ  „Kto płaci rachunek?”: Szał wydatków na obronę w Polsce rodzi pytania dotyczące finansowania

Yoon został pierwszym przywódcą Korei Południowej, który w czerwcu wziął udział w szczycie NATO w Hiszpanii jako obserwator, ostrzegając przed zagrożeniem dla tych wartości. Kontynuuj czytanie

W ramach umowy Polska zgodziła się na zakup 180 czołgów K2, nieokreślonej liczby haubic i 48 myśliwców FA-50. Piątkowa umowa obejmuje pierwszą ratę, powiedział DAPA, nie podając szczegółów dotyczących liczb. Umowa na Jets jest oczekiwana w przyszłym miesiącu.

Inwazja na Ukrainę, którą Rosja nazywa „specjalną operacją wojskową”, podsyciła obawy o bezpieczeństwo w wielu krajach byłego bloku wschodniego. Polska, będąca członkiem NATO, obiecała zwiększyć wydatki wojskowe do 3% produktu krajowego brutto i ponad dwukrotnie zwiększyć liczebność swojej armii w celu odparcia ataków.

(1 USD = 1 341 8100 wygranych)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raport Hyonhee Shina; Adaptacja Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *