Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Jedno hrabstwo Indiana wygrywało wszystkie wybory prezydenckie od 60 lat. Ankieta zakończyłaby się remisem | Wiadomości ze świata

Published

on

Komisje wyborcze w Stany Zjednoczone Głosy oddane w wyborach prezydenckich powoli zaczynają się liczyć. Na oficjalne wyniki trzeba będzie jednak poczekać kilka dni. Przyczyną takiej sytuacji jest duże zainteresowanie głosowaniem korespondencyjnym i dłuższe podsumowanie wyników.

Obejrzyj wideo
Czy Trump nie widzi wyniku wyborów?

Wybory prezydenckie w USA. Hrabstwo Vigo słusznie mianuje prezydenta kraju od 60 lat

Częściowe wyniki wyborów pokazują, że różnica między Donaldem Trumpem a Joe Biden jest bardzo mały. Na przykład po 70 proc. Głosowanie w Teksasie wykazało, że różnica między kandydatami wynosi tylko pięć tysięcy z ponad siedmiu milionów oddanych głosów. Im bardziej media śledzą doniesienia o wynikach wyborów w jednej z dzielnic z coraz większym zainteresowaniem.

Chodzi o hrabstwo Vigo w stanie Indiana. Tutaj wyborcy od ponad 60 lat wskazują zwycięskiego kandydata w wyborach prezydenckich. Jednak sondaż przeprowadzony przez Emerson College opublikowany w niedzielę 1 listopada pokazuje to Joe Biden a Donald Trump może liczyć na 48 proc. Głosy z tego hrabstwa.

Wybory w USA. Rekord padł – ponad 100 milionów ludzi skorzystało z „wczesnego głosowania”

Wybory w hrabstwie w 2016 roku wygrał Donald Trump i uzyskał o 14 punktów procentowych więcej niż Hillary Clinton. W 2008 i 2012 roku kandydat Demokratów Barack Obama wyraźnie wygrał region. Dlatego trudno przewidzieć, kogo ostatecznie staną mieszkańcy tego regionu. Indiana jest stanem wiceprezydenta Mike’a Pence’a i nowej sędzi Sądu Najwyższego Amy Coney Barrett, jak zauważa Independent, co może oznaczać, że mieszkańcy hrabstwa zdecydują się poprzeć Republikanów.

Donald TrumpPracownicy Donalda Trumpa szydzili z dziennikarzy. Nie spodziewałeś się takiego hasła Wi-Fi

READ  "Nie mogę potwierdzić, że gram dla Polski. Przepraszam" - Świątek jest zdenerwowany harmonogramem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *