Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nielegalny szpital na stadionie narodowym? Rząd zmienia zasady

Published

on

Prowizoryczny szpital na Stadionie Narodowym jest gotowy, ale dopiero dziś rząd zmienia przepisy, aby był legalny. Uchwalono rozporządzenie zezwalające na tworzenie tymczasowych szpitali na stadionie lub w halach wystawienniczych. „Są zapisy, które wymagają doprecyzowania lub wyjaśnienia” – mówi minister Michał Dworczyk z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Szpital na Stadionie Narodowym, który został otwarty w miniony czwartek, nadal nie przyjmuje pacjentów.

Minister Dworczyk zapowiadał wcześniej, że szpital będzie miał docelowo 1200 łóżek. „W pierwszej fazie, która się dzisiaj kończy, 300 łóżek zostanie wprowadzonych na rynek. W następnej fazie osiągniemy 500 łóżek tygodniowo. W następnej fazie będzie dostępnych łącznie 1200 łóżek” – powiedział na konferencji 29 kwietnia. Październik.

Dziś mówi, że procedury są wdrażane kwestie formalno-prawne związane z zezwoleniem na prowadzenie obiektu.

Chodzi o to, że Szpital przy Stadionie Narodowym i inne tymczasowe placówki muszą spełniać tylko kilka z kilkudziesięciu wymagań stawianych placówkom leczniczym.

Na przykład, że między łóżkami powinny być szczeliny, a szerokość drzwi powinna umożliwiać przemieszczanie łóżek i pacjentów.

W związku z tym pominięto takie wymagania, jak bezpośredni dostęp do światła dziennego w salach pacjentów, ponieważ nie jest to możliwe w salach konferencyjnych.

Nie jest również wymagany ciasny sufit na rozsądnej wysokości, ponieważ jest to warunek w sali krajowej i wielu salach, który wyklucza te pomieszczenia.

Głównym warunkiem jest, aby sale pacjentów nie były uspokojone, a gabinety zabiegowe znajdowały się w oddzielnym budynku. Szpital Narodowy to tylko część stadionu.

Wydaje się to oczywiste, ale jeśli rząd już wybudował szpital, a premier otworzył go przed kamerami telewizyjnymi, to rząd zmienia zasady.

Tymczasowy szpital, który powstanie na Stadionie Narodowym, będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. W Warszawie, oprócz szpitala na PGE Narodowym, powstaje obiekt w hali EXPO XXI, który będzie monitorowany przez Wojskowy Instytut Medyczny.

READ  Zapowiedź Węgier vs Polska, typy i szanse - Sportingpedia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *