Connect with us

Gospodarka

Polska kup na magazynie. Ale handel wcale nie jest szczęśliwy

Published

on

Jak pisze Rzeczpospolita, do końca września Polacy wydali na żywność 106 mld zł. To ponad 6 procent. ponad rok temu w tym samym okresie.

Co to znaczy? – Ograniczony dostęp do gastronomii, więcej czasu w domu czy chęć oszczędzania powoduje, że kupujemy dużo więcej produktów takich jak mąka, ryż, makaron, sól, cukier i dodatki i wydajemy na nie średnio 18%. ponad rok wcześniej – mówi “Rz” Piotr Murawski, konsultant w Nielsen Connect, czyli firmie, która przeprowadziła badanie rynku.

Jeśli jednak spojrzymy na wyniki poszczególnych sieci handlowych, okazuje się, że nie wszyscy odnoszą korzyści. Skutki pandemii odczuwają między innymi firmy, które lokują swoje biznesy w galeriach i centrach handlowych. Ograniczenia oznaczały, że było tam znacznie mniej ludzi.

Zakaz jedzenia i palenia na ulicy. Policja wyjaśnia

W drugiej połowie października liczba odwiedzających centra handlowe spadła o prawie 49 proc., Aw ostatnim tygodniu tego miesiąca o niecałe 40 proc.

Rząd planuje ponowne zamknięcie centrów handlowych.  Decyzja może zostać podjęta w ciągu kilku dni

Zamykanie centrów handlowych jest kolejnym etapem stopniowej blokady. Decyzja może zostać podjęta w ciągu kilku dni

– Zarówno wypowiedzi konsumentów, jak i dane sprzedażowe pokazują, że chętniej wybieramy się do sklepów o mniejszej powierzchni, np. B. w mniejszych supermarketach, dyskontach i osiedlowych sklepach spożywczych w pobliżu miejsca zamieszkania – dodaje Piotr Murawski.

READ  Gazprom zarzuca dostawcom LNG niszczenie europejskiego rynku gazu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *