Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Paweł Rabiej, zastępca prezydenta Warszawy, został zwolniony

Published

on

Paweł Rabiej został we wtorek odwołany ze stanowiska wiceprezesa stolicy przez Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy dodał, że decyzja była związana z tym, że wiceprezes ds. Zdrowia Urzędu Miasta wyjechał na wakacje bez jego zgody w trudnej sytuacji epidemicznej.

„W związku z tym, że wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, odpowiedzialny za służbę zdrowia w Urzędzie m.st. Warszawy, bez mojej wiedzy i zgody wyjechał na wakacje w trudnej sytuacji epidemicznej, zdecydowałem się zrezygnować. .

Trzaskowski dodał, że sektor zdrowia, za który wcześniej odpowiadał wiceprezes Paweł Rabiej, został zgodnie z jego decyzją wiceprezes Renata Kaznowska.

ZOBACZ: Michał Dworczyk: Personel medyczny nie będzie poddany kwarantannie

Rabiej został rekomendowany na stanowisko wiceprezydenta przez Nowoczesną, której jest członkiem.

Przewodniczący Nowoczesnej, poseł Adam Szłapka, przyznał w rozmowie z polsatnews.pl, że prezydent Rafał Trzaskowski konsultował się z nim w sprawie rezygnacji Rabieji. – Byliśmy dziś w stałym kontakcie – podkreślił.

Rabiej wyjechał za granicę

We wtorek serwis TVN Warszawa poinformował, że wiceprezydent Warszawy ds. Zdrowia wyjechał za granicę, gdy Warszawa walczy z pandemią koronawirusa.

ZOBACZ: Nasza cywilizacja, nasze zasady. Marsz niepodległościowy ma się odbyć pomimo pandemii

Rzeczniczka Urzędu Miasta Karolina Gałecka potwierdziła w rozmowie z PAP, że prezydent Rafał Trzaskowski nic nie wie o wakacjach wiceprezydenta Pawła Rabieja. Dodała, że ​​jego prośba o urlop nie wpłynęła do biura personalnego. Zapytana o możliwe konsekwencje wyjazdu stwierdziła, że ​​o dalszych konsekwencjach Rafał Trzaskowski zadecyduje po rozmowie ze swoim zastępcą. Gałecka dodał, że wszystkie obowiązki Pawła Rabieji przejęli pozostali wiceprezesi.

“Zwolnienie lekarskie”

Podczas próby skontaktowania się z wiceprezydentem Rabiei, jego numer telefonu był najpierw zajęty, a następnie w słuchawce można było usłyszeć zagraniczną automatyczną sekretarkę – w języku greckim i angielskim. Dziennikarze otrzymali później od niego sms-a, w którym Rabiej wyjaśnił, że z polecenia lekarzy, po śmierci koronawirusa i późniejszych powikłaniach, polecono mu udać się na urlop medyczny, na który wziął. „Na wszystkie ważne spotkania dotyczące stanu zdrowia chodzę na odległość” – napisał Rabiej.

READ  Tragiczny ślub w Markach. Pijany świadek opuścił imprezę i wrócił w nocy, aby zamordować świadka

Rabiej przeprosił i wrócił do Warszawy

Sam Rabiej przeprosił, powołując się na wpis na Twitterze i zapowiedział, że wróci do Warszawy.

„Przepraszam za sytuację, nie zdawałem sobie sprawy, że mój wniosek o urlop rehabilitacyjny po zdaniu Covid-19 nie został w zeszłym tygodniu przyjęty. To był mój błąd w systemie aplikacyjnym. Dlatego jutro będę pracował w Warszawie”. – napisał Rabiej.

jo / polsatnews.pl, PAP

Kontynuuj czytanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *