Connect with us

Najważniejsze wiadomości

W środę premier Morawiecki zapowiedział blokadę i nowe ograniczenia

Published

on

Pełna lockdown w Polsce – taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny, zdaniem posła Konfederacji Jakuba Kuleszy, który był w poniedziałek na spotkaniu z Mateuszem Morawieckim. O nowych ograniczeniach premier poinformuje w środę.

Mateusz Morawiecki na dynamicznie rozwijający się temat koronawirusa W poniedziałek wieczorem spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych z PiS, PSL i Konfederacji. To poseł tej ostatniej partii Jakub Kulesza powiedział mediom, że premier powinien na posiedzeniu zapowiedzieć dalsze ograniczenia. W środę odbędzie się konferencja prasowa. Według Kulesza najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pełna blokada.

– Premier powiedział, że są przygotowane na różne warianty pełna blokada – najbardziej prawdopodobna rzecz, która będzie pełniejsza niż wiosną – do mniej kompletnej tymczasowej wersji blokady, która – jak określił to premier – jest mało prawdopodobna – powiedział Kulesza w rozmowie z polską agencją prasową.

Zobacz też

Rzecznik rządu Piotr Müller nie chciał ujawniać żadnych szczegółów w wywiadzie z dziennikarzami. Podkreślił to tylko w odniesieniu do działań rządu związanych z epidemią Covid-19 Rozważane są różne warianty. – Wszystko zależy od liczby przypadków i sprawności systemu ochrony zdrowia. Najbliższe dni pokażą, jak wygląda sytuacja. Dlatego nieustannie podkreślamy, jak ważne jest przestrzeganie aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Realizacja późniejszych decyzji zależy od ich zastosowania – powiedział PAP Müller.

We wtorek szef gabinetu premiera Michał Dworczyk odniósł się również do plotek o możliwej blokadzie. Pytano go o to w TVN24 i, jak powiedział, nigdy o czymś takim nie słyszał. „Nie byłem na całym spotkaniu” – wyjaśnił. Dodał, że „jeśli chodzi o tę trudną blokadę, rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby uniknąć takiego scenariusza”.

RadioZET.pl/PAP/TVN24

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *