Connect with us

technologia

Ekobenz, międzynarodowy partner UGI w zakresie dostaw organicznego LPG, rozwoju

Published

on

UGI International, czołowy dystrybutor LPG (Liquefied Petroleum Gas), podpisał nowe partnerstwo w zakresie dostaw i rozwoju z firmą Ekobenz, polską firmą specjalizującą się w technologii katalitycznej konwersji bioetanolu na biobenzen i bio-LPG.

Zgodnie z warunkami umowy, UGI International, spółka zależna UGI Corporation, zabezpieczyła wyłączne prawa do dostaw bio-LPG, odnawialnej formy propanu-butanu wytwarzanego z zaawansowanego bioetanolu, za pośrednictwem Ekobenz.

Głównym surowcem do produkcji Bio-LPG jest konwersja materiału organicznego z odpadów przemysłowych, który nie nadaje się do wykorzystania w łańcuchu pokarmowym ludzi i zwierząt. Produkt może być stosowany przez wszystkie firmy UGI LPG działające w Europie i wzmacnia portfolio firmy w zakresie paliw ekologicznych.

Roger Perrault, wiceprezes wykonawczy ds. Globalnego LPG w UGI, powiedział: „Ekobenz to dla nas doskonała okazja, aby skorzystać z jednej z nowych dróg do bardziej zrównoważonej przyszłości.

„Ta inicjatywa jest jedną z wielu opcji, które obecnie realizujemy, zmierzając w kierunku zabezpieczenia produkcji paliw odnawialnych. Stanowi uzupełnienie innych działań biznesowych UGI International, które obejmują również odnawialną energię wiatrową i istniejący bio-LPG, który jest obecnie dostarczany w skandynawskim regionie Europy.

„Będziemy nadal prosić naszą grupę zajmującą się rozwojem biznesu, aby korzystała z sieci na całym świecie, aby mieć pewność, że pracujemy z najbardziej zaawansowanymi i odpowiednimi inicjatywami technicznymi, jakie pojawiają się na rynku”.

Ekobenz jest pierwszą i jedyną firmą w Europie, której udało się skomercjalizować produkcję bio-LPG na bazie zaawansowanego bioetanolu z odpadów. Pierwsza dostawa organicznego LPG z najnowocześniejszego ośrodka badawczego Ekobenz w Polsce ma dotrzeć do Szwecji wiosną.

„Produkty z biomasy produkowane przez Ekobenz można dodawać do produktów naftowych bez ograniczeń, dzięki czemu są idealnym sposobem na osiągnięcie zerowej emisji w paliwach ciekłych i gazowych do 2050 roku” – powiedział Stanisław Jabłoński, prezes Ekobenz.

„Ponadto wszystkie kamienie milowe od 2020 do 2050 roku, których celem jest zeroemisyjne paliwa ciekłe i gazowe, można osiągnąć przy użyciu istniejącego systemu dystrybucji, sprzętu i ludzi. Dlatego Ekobenz, jako producent paliw odnawialnych i UGI, jako wiodący dealer LPG, spełnia wymogi niezwykle udanej współpracy, która może chronić klimat i być bezemisyjna do 2050 roku. “

READ  Apple odrzuca krytykę Facebooka, mówiąc, że funkcje ochrony przed śledzeniem iOS mają na celu przeciwstawienie się naszym użytkownikom.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *