Connect with us

Świat

Burza piaskowa tworzy w Chinach „kubek powietrzny”

Published

on

Burza piaskowa tworzy w Chinach „kubek powietrzny”

Najsilniejsza burza piaskowa od 10 lat nawiedziła w poniedziałek północne Chiny, ilustrując to, co organizacje ochrony przyrody nazwały „kryzysem ekologicznym”.

Li Shuo, dyrektor polityczny Greenpeace China, powiedział Według New York Times, burza, która spowodowała setki lotów, była „wynikiem degradacji ziemi i środowiska na północy i zachodzie Pekinu”. Dodał, że zanieczyszczenia przemysłowe w pobliżu Pekinu w tym roku przekroczyły już średnią roczną z ostatnich czterech lat.

„Pekin wygląda na kryzys ekologiczny. Po dwóch tygodniach smogu i statycznego powietrza, silne wiatry przenoszą się i wysyłają burzę piaskową [air quality index] z karty – powiedział Li.

System pogodowy powstał podczas zimowej burzy, która przetoczyła się przez Mongolię, gdzie zabiła co najmniej dziewięć osób i wyłączyła prąd w kilku regionach kraju. W północnych Chinach powietrze przewyższało ryzyko obecności cząstek stałych w powietrzu.

Wartości jakości powietrza osiągnęły 999 w poniedziałek po średnich około 80 do większości 2020 roku.

Chińskie biuro pogodowe ogłosiło „żółty alarm” z powodu burzy. Wydarzenie rozciągało się od północno-zachodnich prowincji Xinjiang i Gansu do Mongolii Wewnętrznej i prowincji Hebei, według NPR. W sumie burza dotknęła 12 prowincji i miast, Raporty NPRpowołując się na media państwowe.

Porównano pogodę do wydarzeń związanych z „kubkami powietrznymi”, które nawiedziły ten kraj w ciągu ostatnich kilku lat, zanim przywódcy Komunistycznej Partii Chin podjęli kroki w celu zmniejszenia zanieczyszczenia.

Pekińscy urzędnicy wydali rozkaz, aby dzieci, osoby chore i starsze pozostały w domu, ponieważ smog spowodował zmianę koloru powietrza. Według Timesa, oczekuje się, że efekty będą trwać co najmniej do wtorku rano.

READ  W Singapurze ponad 1100 pracowników migrujących jest poddawanych kwarantannie i badane są nowe infekcje

Prezydent Xi Jinping powiedział, że w kraju potrzebna jest „zielona rewolucja” i że Chiny zintensyfikują swoje wysiłki na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla, ale cel ten często był sprzeczny z przyspieszonym rozwojem gospodarczym. Duże zanieczyszczenie w ciągu ostatnich kilku dni zostało powiązane ze zwiększoną produkcją stali i cementu, a chińskie Ministerstwo Ekologii i Środowiska poinformowało niedawno lokalne władze, że cztery huty w prowincji Hebei nie zdołały odpowiednio zmniejszyć emisji, według Timesa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *