Barcelona doznała podwójnych kontuzji z powodu Memphis Depay i Frenkie De Jong

Barceloński duet Frenkie de Jong i Memphis Depay opuszczają holenderski obóz po kontuzjach w czwartkowym zwycięstwie Ligi Narodów z Polską.

Barcelona duet Memphis Depay oraz Frenkie deJong oboje zostali odesłani do domu z Holandia Drużyna po kontuzjach w Lidze Narodów Oranje wygrywa z Polską.

Louis van Gaal wymienili zarówno Depay, jak i De Jong w wyjściowej XI na ich wyjazd do Warszawy w grupie 4 ligi A, w której padły bramki Cody Gakpo oraz Steven Bergwijn zapewnił Holandii zwycięstwo 2:0.

Jednak Van Gaal miał co najmniej trzy nowe obawy o kontuzje w środku tygodnia jako pomocnik Teun Koopmeiners odszedł z wstrząsem mózgu pięć minut później.

Następnie De Jong musiał zostać wycofany w przerwie, a Depay został zmieniony w siedem minut po przerwie Vincent Janssen.

Holenderski Związek Piłki Nożnej ogłosił teraz, że zarówno De Jong, jak i Depay nie zagrają w ostatnim meczu Ligi Narodów przeciwko Belgii w poniedziałek.

©Reuters

„Teun Koopmeiners opuścił obóz treningowy dziś po południu po powrocie z Warszawy. Niestety, pomocnik zderzył się z przeciwnikiem w fazie otwarcia i doznał wstrząsu mózgu.

„Obóz treningowy zakończył się również dla Memphis, który musiał zostać zmieniony na początku drugiej połowy z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego. Do domu wraca też Frenkie de Jong, który nie wrócił na boisko w pojedynku po przerwie. Ma też problemy z udem”.

Brian Brobby oraz Ryan Gravenberch zostali powołani do seniorskiej drużyny pod nieobecność Depaya i de Jonga, ponieważ podopieczni Van Gaala chcą zapewnić sobie miejsce w finale Ligi Narodów.

Oranje zdobyło 13 punktów w pięciu meczach, aby wspiąć się na szczyt tabeli – trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Belgią – co oznacza, że ​​remis wystarczyłby podopiecznym Van Gaala do awansu do finału.

READ  Gdzie oglądać Meksyk vs. Polska w amerykańskiej telewizji?

Zakres kontuzji De Jonga i Depaya jest w tej chwili niejasny, ale para ta pojawiła się jako wątpliwości co do pierwszego powrotu Barcelony do La Liga przeciwko Majorce 1 października.

Menedżer Barcelony Xavi 13 sierpnia 2022 r.©Reuters

La Blaugrana pozostała stosunkowo wolna od kontuzji we wczesnych etapach sezonu i ani Depay, ani De Jong nie byli jak dotąd regularnymi zawodnikami w sezonie 2022-23.

Ten ostatni rozpoczął zaledwie cztery z ośmiu meczów swojej drużyny we wszystkich rozgrywkach, podczas gdy Depay rozpoczął tylko trzy mecze, ale rozpoczął przeciwko Elche 17 września.

28-latek się spłacił XaviZaufanie Barcelony do niego po zdobyciu drugiego gola Barcelony w wygranym 3:0 meczu i był zachwycony, że wykorzystał swoją szansę obiema rękami, mówiąc prasie: „Jestem szczęśliwy, że strzeliłem bramkę.

„Kiedy pojawiają się okazje, staram się zaangażować w zespół. Wiem, co mogę zaoferować i pokazuję to na treningach. Cieszę się, że mam dziś szansę. Nie gram dużo w tym sezonie, ale Nadal będę pracować w ten sam sposób.

„Potrzebuję więcej rytmu w grze, aby dać z siebie wszystko dla zespołu. Wiem, że mam to, czego potrzeba. Cieszę się, że od czasu do czasu idę do reprezentacji narodowej, a potem wracam z chęcią zdobywania trofeów w tym klubie.

Barcelona zajmuje drugie miejsce w La Liga i może na krótko przebić się w tabeli dzięki zwycięstwu nad Majorką 1 października, zanim obecni liderzy Realu Madryt goszczą Osasunę 24 godziny później.

ID:495280:1false2false3false:QQ:: z pulpitu DB :LenBod:collect6099: