Connect with us

Sport

Aqua Ohio podnosi ceny wody | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Aqua Ohio podnosi ceny wody |  Wiadomości, sport, praca

BROOKFIELD — Klienci Aqua Ohio w gminach Brookfield i Hubbard mogą spodziewać się wyższych rachunków po tym, jak w tym tygodniu Ohio Public Utilities Commission zatwierdziła prośbę Aqua Ohio o zwiększenie stawek w Dywizji Masury.

Aqua Ohio złożyło wniosek o podwyższenie stawek w czerwcu 2021 r., twierdząc, że poprzednie stawki były „nie są już wystarczające do zapewnienia rozsądnego zwrotu z inwestycji w świadczenie usługi”. Prezes firmy powiedział, że Aqua przelała około 147 milionów dolarów na infrastrukturę od czasu, gdy ostatnio poprosiła o podniesienie cen w 2017 roku.

Robert Davis, prezes Aqua Ohio Inc., powiedział PUCO w lipcu 2021 r., że inwestycje w infrastrukturę, takie jak wymiana i instalacja wodociągów, liczników i hydrantów oraz ulepszenia urządzeń do uzdatniania wody, są głównym powodem braku sprzedaży.

We wniosku wezwano do podwyższenia ceł na obszarach usługowych Mazury i Jezioro Erie.

Aqua Ohio pierwotnie poprosiła o podniesienie stawek na tyle, aby zwiększyć wydajność z 5,32 procent do 7,42 procent, co oznaczałoby zarabianie 9 179 242 USD więcej rocznie.

Aqua Ohio zgodził się później na zwrot w wysokości 6,78 procent, co stanowi dodatkowe 5 178 891 dolarów. PUCO zatwierdziło podwyżkę stawek potrzebną do doprowadzenia Aqua Ohio do tego poziomu zysku i zaakceptowało nowe stawki, które weszły w życie w tym tygodniu.

Brookfield Community Trustee Dan Suttles powiedział, że społeczność jest świadoma petycji Aqua Ohio.

„Nikt nie jest zadowolony ze wzrostu cen. i jestem pewien, że wpłynie to na naszych mieszkańców, którzy żyją z ograniczonych dochodów”. Powiedział Suttles.

Zmiana dotyczy około 1425 odbiorców wody w gminach Brookfield i Hubbard, ale nie dotyczy 23 235 klientów w większym oddziale Struthers, który obejmuje obszary Struthers, Campbell, Lowellville, Polska, New Middletown, Beaver i Coitsville oraz części Canfield i Board .

READ  Mistrzostwa Świata w Szachach: Praggnanandhaa, Nihal Sarin, Iniyan przechodzą do drugiej rundy

W przypadku usług bez licznika nowe stawki wynoszą 51,44 USD za mieszkania, 66,88 USD za usługi komercyjne i 16,60 USD za hydranty podwórzowe.

Ceny z pomiarem zaczynają się od 13 USD miesięcznie za mierniki 5/8″ i 3/4″ i rosną do 652,40 USD za mierniki 6″. Klienci płacą 0,9480 USD za galon za pierwsze 15 000 galonów miesięcznie, 0,8740 USD za kolejne 85 000 galonów i 0,6780 USD za ponad 100 000 galonów.

Poprzednie ceny liczników, ustalone w marcu 2017 r., zaczynały się od 10 USD miesięcznie za liczniki 5/8″ i 3/4″ i wzrosły do ​​500 USD za liczniki serwisowe 6″. Opłaty za zużycie wynosiły 0,8810 USD za galon za pierwsze 15 000 galonów miesięcznie, 0,07489 USD za następne 85 000 galonów i 0,6255 USD za ponad 100 000 galonów.

W ramach nowych taryf Aqua Ohio zgodziła się ustanowić program finansowany przez udziałowców, aby zapewnić pomoc w opłacaniu rachunków klientom o niskich dochodach na całym obszarze usług.

Z siedzibą w Boardman, Aqua Ohio obsługiwał około 150 550 klientów w 19 hrabstwach od 2021 roku.

W marcu Aqua Ohio zaoferowało hrabstwu Trumbull 8 milionów dolarów za swój południowo-wschodni publiczny system wodociągowy, który dostarcza wodę do części miast Brookfield, Wiedeń i Hubbard.

Prośba o sprzedaż, w formie listu od Davisa, przyszła z poparciem wybranych urzędników w Wiedniu i Hubbardzie. W tym czasie wiedeński powiernik Phil Pegg powiedział, że woda była dostarczana przez okręg sanitarny Mahoning Valley przez Niles „straszny.”

Komisarze hrabstwa Trumbull, Frank Fuda i Mauro Cantalamessa, jasno przedstawili ofertę pod koniec kwietnia, kiedy ogłosili, że akwen lub jego część nie jest na sprzedaż, chociaż powiedzieli, że są to winni podatnikom, aby nadal badali możliwości. Komisarz Niki Frenchko głosował za zatwierdzeniem podobnego środka, mówiąc, że komisariat nie jest na sprzedaż, ale także zamyka drzwi dla wszelkich ofert, które nie zostały formalnie zamówione przez Komitet Komisarzy.

READ  Artykuły spożywcze zyskują „nowy wygląd” | Wiadomości, sport, praca

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *