Connect with us

Gospodarka

Amerykańskie samoloty F-22 Raptor są w drodze do Polski, aby wzmocnić tarczę powietrzną NATO przed rosyjskimi zagrożeniami

Published

on

Siły Powietrzne USA wysyłają myśliwce F-22 Raptor do Łaska w Polsce, aby wesprzeć misję NATO „Air Shield”, mającą na celu zwiększenie odstraszania potencjalnych zagrożeń ze strony Rosji.

Misja obrony powietrznej NATO zapewnia dodatkowe zdolności przeciwlotnicze i obrony przeciwrakietowej na wschodnich granicach NATO, wykraczające poza to, co zostało rozmieszczone przed rosyjską inwazją na Ukrainę w lutym. Luftwaffe poinformowała, że ​​tarcza powietrzna stanowiła tarczę ochronną „od Bałtyku do Morza Czarnego”.

Niemiecki gen. bryg. gen. bryg. Christoph Pliet, zastępca szefa sztabu w kwaterze głównej NATO Allied Air Command, powiedział, że celem misji jest „odstraszanie i ochrona przed wszelką możliwą agresją rosyjską”. Wcześniej zgłoszone gwiazdy i paski.

F-22 Raptor jest uważany za pierwszy myśliwiec piątej generacji. Samolot może wykonywać zarówno misje powietrze-powietrze, jak i powietrze-ziemia i według Sił Powietrznych „nie może dorównać żadnym znanym lub planowanym myśliwcom”.

F-22 uzbrojony jest w armatę 20 mm i może być uzbrojony w sześć naprowadzanych radarowo pocisków powietrze-powietrze AIM-120 i dwa pociski powietrze-powietrze AIM-9 na podczerwień do walki powietrze-powietrze. Myśliwiec może być również skonfigurowany do walki powietrze-ziemia z podwójną 1000-funtową amunicją Joint Direct Attack.

Plan wzmocnienia obronności NATO w Europie zrodził się z Szczyt w Madrycie Wcześniej tego lata przywódcy opracowali nową strategię natowskiego modelu „odstraszania przez wzmocnienie”. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że nowa strategia była „największą zmianą” [of] naszą zbiorową obronę od końca zimnej wojny”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.