Connect with us

Świat

W zeszłym roku kraje złożyły śmiałe obietnice klimatyczne. Jak się masz?

Published

on

W zeszłym roku kraje złożyły śmiałe obietnice klimatyczne.  Jak się masz?

W Glasgow ponad 100 krajów podpisał zobowiązanie Zmniejszenie emisji metanu o 30 procent do 2030 roku. Naukowcy twierdzą, że ograniczenie metanu – potężnego gazu cieplarnianego wytwarzanego przez poszukiwanie ropy naftowej i gazu ziemnego, hodowlę i składowiska odpadów – może być szybkim sposobem na ograniczenie krótkoterminowego wzrostu globalnych temperatur.

Większość narodów dopiero zaczyna. W Stanach Zjednoczonych Agencja Ochrony Środowiska zaproponowała, ale nie sfinalizowała, nowe przepisy mające na celu zmniejszenie emisji metanu z operacji naftowych i gazowych, podczas gdy Kongres przeznaczył 4,7 miliarda dolarów na zatkanie starych, przeciekających studni. Tego lata również Stany Zjednoczone i Unia Europejska ogłosił nowe partnerstwo z krajami takimi jak Kanada, Japonia, Nigeria i Meksyk przeznaczają prawie 60 milionów dolarów na wysiłki w celu naprawienia wycieków metanu i monitorowania emisji za pomocą satelitów.

Ale dziesiątki innych krajów, które podpisały zobowiązanie, nie powiedziały jeszcze, jak zamierzają zwalczać metan bieżąca analiza z World Resources Institute.

Rosnące napięcia geopolityczne również spowolniły postęp: jedno z kluczowych wydarzeń w Glasgow była nowa umowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami o współpracę w celu ograniczenia emisji metanu. Ale Chiny nagle wstrzymały wszelką współpracę klimatyczną między tymi dwoma krajami wkrótce po przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi odwiedził Tajwan w sierpniu.

Ponad 130 krajów obiecane również w Glasgow „zatrzymać i odwrócić” wylesianie do 2030 roku i przeznaczyć na ten wysiłek miliardy dolarów. Należały do ​​nich Brazylia, Indonezja i Demokratyczna Republika Konga, gdzie znajduje się większość światowych lasów tropikalnych.

Jak dotąd świat nie jest na dobrej drodze do tego celu. Wielkość globalnego wylesiania zmniejszyła się o 6,3 procent w latach 2020-2021 ostatni raport z Platformy Deklaracji Lasów. To dobra wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że ​​wylesianie musiałoby zmniejszać się znacznie szybciej, o około 10 procent rocznie, aby kraje mogły osiągnąć swój cel na 2030 r.

READ  Dlaczego Leo Varadkar nagle zrezygnował z funkcji premiera Irlandii? | Wiadomości polityczne

Raport stwierdza, że ​​wiele krajów, w tym Indonezja, Malezja, Wybrzeże Kości Słoniowej i Ghana, poczyniło ogromne postępy w ochronie swoich lasów. Po powszechnych pożarach lasów i torfu w 2016 r. Indonezja wprowadziła surowsze przepisy dla swojego przemysłu oleju palmowego, podczas gdy firmy były pod presją ograniczenia wylesiania.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *