Connect with us

Nauka

Suzano i Sofidel łączą siły w ramach programu pilotażowego mającego na celu ochronę różnorodności biologicznej Amazonii i wspieranie lokalnych społeczności

Published

on

Suzano i Sofidel łączą siły w ramach programu pilotażowego mającego na celu ochronę różnorodności biologicznej Amazonii i wspieranie lokalnych społeczności

Opublikowany 2 godziny temu

Wysłane przez Sofidel

Projekt ten zapewni wzmocnienie instytucjonalne, pomoc techniczną we wdrożeniu bardziej zróżnicowanej i przyjaznej dla środowiska produkcji żywności przeznaczonej do spożycia i komercjalizacji oraz metod regeneracyjnego leśnictwa dla maksymalnie 2400 beneficjentów z 17 wiosek i osiedli w stanie Maranhão. Powyższa mapa pokazuje przybliżoną lokalizację każdej z tych wiosek.
  • Partnerstwo pilotażowe pomiędzy Suzano i Sofidel zademonstruje wartość współpracy w całym łańcuchu dostaw w celu zwiększenia wpływu środowiskowego i społeczno-ekonomicznego.
  • Projekty rekultywacji siedlisk i agroleśnictwa przyczynią się do utworzenie ważnego korytarza różnorodności biologicznej poprawić łączność ul obszar 2210 kilometrów kwadratowych lasów tropikalnych.
  • Pomogą w tym zorganizowane projekty społeczne wydźwignąć lokalne społeczności z biedy zwiększanie skali zrównoważonych modeli biznesowych, w tym uprawa i komercjalizacja rodzimych brazylijskich gatunków roślin, takich jak açaí i babassu.

SAO PAULO, Brazylia i MEDIOLAN, Włochy, 26 maja 2023 r. /CSRwire/ – Suzano, największy na świecie producent celulozy z drewna liściastego, oraz Sofidel, wiodący europejski producent bibuły, ogłosili dzisiaj „Razem sadzimy przyszłość”, historyczny trzyletni projekt pilotażowy, który postęp w ochronie i odbudowie ekologicznejoprócz wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego w regionie Amazonii w Brazylii[1]. Odbędzie się to przy wsparciu i wdrożeniu na miejscu Brazylijskiego Instytutu Rozwoju i Zrównoważonego Rozwoju (IABS) oraz Amazon Onlus, włoska organizacja non-profit działająca na rzecz obrony lasów i mieszkańców Amazonii. Ten region został wybrany, ponieważ niektóre z operacji Suzano są zlokalizowane na tym obszarze.

Dzięki partnerstwu inwestycja Sofidel rozszerzy zrównoważone modele biznesowe, które mogą zostać przyjęte przez społeczności zamieszkujące lasy deszczowe, przy jednoczesnej poprawie ich bezpieczeństwa żywnościowego i jakości odżywczej. W pierwszej fazie tak będzie pomóż wydobyć z ubóstwa 1400 rodzinnych rolników poprzez projekty generujące dochód, w tym zwiększenie wydajności rolnictwa, pszczelarstwo, uprawę i komercjalizację rodzimych gatunków, takich jak orzech kokosowy açaí i babassu.

Jednocześnie projekt sfinansuje utworzenie ważnego korytarza bioróżnorodności w celu promowania łączności w ramach a Powierzchnia 2210 kilometrów kwadratowych lasów tropikalnych o wysokiej wartości ekologicznej, obejmujący granicę między brazylijskimi stanami Maranhão i Pará. Zostanie to osiągnięte poprzez połączenie przywracania naturalnych siedlisk i zrównoważonych systemów rolno-leśnych, przyczyniając się do długoterminowego celu Suzano, jakim jest tworzenie korytarzy różnorodności biologicznej, które łączą pół miliona hektarów (5000 kilometrów kwadratowych) obszarów priorytetowych w biomach Amazonii, Lesie Atlantyckim i Cerrado Brazylii. do 2030 r. – obszar odpowiadający ponad 700 000 boisk piłkarskich.

READ  Turecki naukowiec przywraca na całym świecie wymarłe wydmowe świerszcze

Korytarz różnorodności biologicznej przyniesie korzyści wielu gatunkom rodzimym w regionie, na które ma wpływ fragmentacja siedlisk. Należą do nich uncja (panthera onca), araçari rdzawoszyi (Pteroglossus bitorquatus), tukan kanałowy (Ramphastos vitellinus), tapir południowoamerykański (tapirus terrestris), pazurczatka czarnoręka (saguinus ursulus), czerwonoręki wyjec (Alouatta belzebul) i małpa cuxiu z czarną brodą (chiropoty szatana), z których wiele uważa się obecnie za zagrożone lub podatne na wyginięcie.

Andrei PiazzolliDyrektor ds. zakupów w firmie Sofidel powiedział:

„Dzisiaj firma zaangażowana w prowadzenie działalności w sposób zrównoważony i tworzenie wartości dla wszystkich swoich interesariuszy musi sprawić, by jej dostawcy podzielali tę samą wizję i sposób działania. Zgodnie z SDG 17 z przyjemnością wprowadzamy zmiany wraz z firmą Suzano, jednym z naszych największych dostawców. Dzielą te same wartości, więc naturalne było połączenie sił w celu rozwiązania problemów społecznych i środowiskowych w jednym z najbiedniejszych regionów Brazylii, skąd pochodzi nasza pulpa”.

„Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie pozytywnych zmian uważamy, że Suzano jest dla nas właściwym partnerem do współpracy nad tym programem pilotażowym, który przyniesie konkretne korzyści i pozytywny wpływ w terenie. Mamy nadzieję, że nasze wysiłki stworzą powtarzalny i skalowalny model, który pomoże wyciągnąć społeczności z ubóstwa w sposób, który poprawi ekosystem”.

Paulo José de Souza Chaer BorgesDyrektor wykonawczy EMEA dodał:

„Firmy mogą zmieniać świat na lepsze, ale nie możemy tego zrobić sami. Jeśli będziemy współpracować, możemy zwiększyć nasz wpływ. Dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z jednym z naszych największych klientów, firmą Sofidel, aby przyspieszyć obiecujący wpływ naszych programów na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego.

„Wzmacniając finansowo społeczności mieszkające w pobliżu obszarów o wysokiej wartości ekologicznej, możemy walczyć z ubóstwem jako pierwotną przyczyną wylesiania, jednocześnie zachęcając je do ochrony i odbudowy ekosystemów. Mamy nadzieję, że ta współpraca udowodni siłę wspólnej pracy w całym łańcuchu dostaw w celu tworzenia pozytywnych zmian”.

O Zuzano
Suzano jest największym na świecie producentem masy celulozowej z drewna liściastego i światowym liderem w dziedzinie innowacji i produkcji biomateriałów odnawialnych do użytku konsumpcyjnego i przemysłowego. Nasze odpowiedzialnie uprawiane materiały zapewniają ponad 2 miliardom ludzi w ponad 100 krajach produkty niezawierające plastiku, w tym papier do pisania, bibułkę, papierowe kubki i słomki, opakowania kartonowe, papier toaletowy, tekstylia, pieluchy i wiele innych. Jesteśmy pionierami w zrównoważonej produkcji przemysłowej na dużą skalę, a nasz duch innowacji – dążenie do zrównoważonych rozwiązań poprzez innowacje – leży u podstaw całej naszej pracy, od terenu, przez nasze fabryki i laboratoria, aż po użytkownika końcowego. Suzano ma 100-letnią historię i jest notowana na B3 w Brazylii (SUZB3) oraz na NYSE (SUZ) w Stanach Zjednoczonych. Dowiedz się więcej na: www.suzano.com.br/pt

READ  Rosja rozmieszcza gigantyczny teleskop kosmiczny na jeziorze Bajkał

O Sofidelu
Grupa Sofidel jest jednym z głównych producentów papieru toaletowego i domowego na świecie. Założona w 1966 roku Grupa posiada filie w 13 krajach – Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii, Niemczech, Szwecji, Polsce, Węgrzech, Grecji, Rumunii i Stanach Zjednoczonych – zatrudniając ponad 6000 pracowników, sprzedaż netto 2 095 mln euro (2021 r.) i moce produkcyjne na poziomie ponad miliona ton rocznie (1 440 000 ton w 2021 r.). „Regina”, jej najbardziej znana marka, jest obecna na prawie wszystkich rynkach referencyjnych. Inne marki to: Softis, Le Trèfle, Sopalin, KittenSoft, Nalys, Cosynel, Lycke, Nicky, Papernet. Będąc członkiem UN Global Compact i międzynarodowego programu WWF Climate Savers, Grupa Sofidel uważa zrównoważony rozwój za strategiczny czynnik wzrostu i jest zaangażowana w ograniczanie swojego wpływu na kapitał naturalny i maksymalizację korzyści społecznych, stawiając sobie za cel tworzenie wartości dodanej wspólnie wartość dla wszystkich interesariuszy. Cele redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG) firmy Sofidel do 2030 r. zostały zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi) jako spójne z redukcjami niezbędnymi do utrzymania ocieplenia znacznie poniżej 2°C, zgodnie z celami Porozumienia Paryskiego. www.sofidel.com

Kontakt z mediami:
Brianny Fitzpatrick
Komunikacja marketingowa Mulberry
[email protected]

###

wkrótce Sofidel

Sofidel

Sofidel

Grupa Sofidel jest jednym z głównych producentów papieru toaletowego i domowego na świecie. Założona w 1966 roku Grupa posiada filie w 13 krajach – Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii, Niemczech, Szwecji, Polsce, Węgrzech, Grecji, Rumunii i USA – zatrudniając ponad 6000 pracowników, ze sprzedażą netto na poziomie 2,095 mln euro (2021) i moce produkcyjne na poziomie ponad miliona ton rocznie (1 440 000 ton w 2021 roku). „Regina”, jej najbardziej znana marka, jest obecna na prawie wszystkich rynkach referencyjnych. Inne marki to: Softis, Le Trèfle, Sopalin, KittenSoft, Nalys, Cosynel, Lycke, Nicky, Papernet. Będąc członkiem UN Global Compact i międzynarodowego programu WWF Climate Savers, Grupa Sofidel uznaje zrównoważony rozwój za strategiczny czynnik wzrostu i jest zaangażowana w ograniczanie swojego wpływu na kapitał naturalny i maksymalizację korzyści społecznych, stawiając sobie za cel stworzenie wartość dodana wspólna wartość dla wszystkich interesariuszy. Cele redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG) firmy Sofidel do 2030 r. zostały zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi) jako spójne z redukcjami niezbędnymi do utrzymania ocieplenia znacznie poniżej 2°C, zgodnie z celami Porozumienia Paryskiego.

READ  Zwiększone finansowanie polskiego przemysłu kosmicznego w związku z dążeniem rządu do przekształcenia „science fiction w rzeczywistość”

Więcej Sofidel

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *