Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Strajk kobiet we Wrocławiu. 40 napastników zaatakowało marsz [FILM]

Published

on

Protestujący przeciwni produktom Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji we Wrocławiu zostali zaatakowani przez grupę kilkudziesięciu napastników. Napastnicy pchali i rzucali wyzwanie uczestnikom marszu.

Atak miał nastąpić po godzinie 20 na ulicy Krupniczej. Grupa około 40 mężczyzn zaatakowała marsz i wyzwała protestujących, doszło nawet do pobicia. Jeden z napastników rzucił kobietę na ziemię. Sytuację uwiecznił w filmie reporter Radia GRA Mateusz Czmiel.

Według dziennikarza karetką jechały dwie osoby.

Według “Gazety Wyborczej” Wśród zaatakowanych było również dwóch dziennikarzy. „Magda Kozioł została uderzona w brzuch i rzucona na ziemię, Joanna Urbańska przewróciła aparat, przewróciła go i zaczęła szarpać” – relacjonuje „GW”. Tłum rzucił się na pomoc kobietom.

Krzysztof Marcjan z biura prasowego komendy miejskiej policji powiedział PAP, że policja odebrała Wiele raportów o napadach podczas środowych protestów. Za każdym razem policja udawała się we wskazane miejsca; Do tej pory zidentyfikowano kilkanaście osób powiedział policjant. Dodał, że żadna z ofiar nie zgłosiła się jeszcze na policję.

Wcześniej po 15 roku życia miał miejsce kolejny incydent, kiedy kierowca próbował przejechać między blokującymi się nastolatkami. Po tym, jak protestujący zablokowali im drogę, wysiadł z samochodu kijem baseballowym. Powinien zagrażać młodym ludziom. Policja szybko stłumiła jego uczucia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *