Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Francja: Bezlitosny atak w pobliżu kościoła w Nicei. Są ofiary i są ranni

Published

on

  • „To wszystko, teraz nadszedł czas, aby Francja uwolniła się od (przymusowych) praw pokojowych i ostatecznie zniszczyła islamofaszyzm na naszym terytorium” – powiedział po ataku miły burmistrz Christian Estrosi.
  • Estrosi podkreślił, że nawet po zatrzymaniu go przez policję, bezwzględny powiedział: „Allahu Akbar!”.
  • Zgodnie z zapowiedzią Pałacu Elizejskiego, prezydent Francji Emmanuel Macrondo pojedzie w czwartek do Nicei
  • Z najnowszych informacji wynika, że ​​doszło również do drugiego ataku nożem, tym razem w Awinionie. Zabójca zaatakował policjantów na ulicy i krzyknął do Allaha Akbara. Został zastrzelony przez policję
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl.

Nicejska policja aresztowała sprawcę w pobliżu bazyliki Notre Dame. Miły burmistrz Christian Estrosi, który przybył na miejsce, został poinformowany w czwartek na Twitterze. Według niego wszystko wskazuje na atak terrorystyczny.

Istnieją obawy, że kobieta została ścięta po brutalnym ataku w Nicei w czwartek, podało francuskie źródło policyjne cytowane przez Reutera. Według wcześniejszych raportów policyjnych w ataku nożem w pobliżu bazyliki Notre Dame w Nicei zginęły dwie osoby, a kilka zostało rannych.

Teren wokół Bazyliki Notre Dame oddzielał kordon policyjny. Świadkowie mówią o panice po ataku.

Ze wstępnych informacji wynika, że ​​ofiarami ataku są dwie kobiety i mężczyzna, który prawdopodobnie był strażnikiem katedry. Policjantka została poinformowana przez jedną osobę, której udało się uciec z miejsca napadu i schronić się w pobliskiej restauracji – Marek Brzeziński, dziennikarz, w którym mieszkała. Francja.

Szef MSW Gerald Darmanin w związku z zamachem powołał komórkę kryzysową. Do ataku doszło w sytuacji podwyższonego zagrożenia terrorystycznego, o czym komendant policji poinformował w notatce dwa dni temu.

Incydent w Nicei wydarzył się kilka dni później 18-letni Czeczen z pochodzenia brutalnie zabił nauczyciela historiiktóry pokazał swoim uczniom karykatury Mahometa podczas zajęć z życia społecznego.

READ  Nowy szczep wirusa „wymknął się spod kontroli”. Kraje rezygnują z połączeń z Wielką Brytanią

Atak nożem w Nicei. Macron pojedzie na miejsce tragedii

Posłowie do Zgromadzenia Narodowego, niższej izby francuskiego parlamentu, uczcili w czwartek ofiary ataku nożem minutą ciszy.

Szef skrajnie prawicowego Związku Narodowego Marine Le Pen wydała oświadczenie w sprawie ataku i wezwała do zamknięcia „wszystkich radykalnych organizacji” o charakterze islamistycznym. „To ideologia, która nam zagraża (…). Od lat nic w tej sprawie nie zostało zrobione” – podkreślił Le Pen i wezwał do „ochrony Francuzów”.

Prezydent Francji Emmanuel Macron pojedzie w czwartek do Nicei po zaciekłym ataku na to miasto w południowo-wschodniej części kraju, powiedział Pałac Elizejski.

Dalsze ataki w Awinionie i francuskim konsulacie w Arabii Saudyjskiej

Najnowsze informacje też to pokazują Nastąpił drugi atak nożem, tym razem w Awinionie. Zabójca zaatakował policjantów na ulicy i krzyknął do Allaha Akbara. Został zastrzelony przez policję.

Napastnik również został zatrzymany strażnik dźgnął francuski konsulat w Jeddah w Arabii Saudyjskiej.

(mbr / ks)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *