Connect with us

Najważniejsze wiadomości

System Wide Area Multilateration/ADS-B dla WAM West Poland

Published

on

System Wide Area Multilateration/ADS-B dla WAM West Poland

Firma Era (członek grupy OMNIPOL) ma zaszczyt ogłosić nagrodę projektu WAM West w Polsce. ERA podpisała umowę w konsorcjum z działem ATC lokalnej firmy GISS na dostawę systemu Wide Area Multilateration/ADS-B do pokrycia przestrzeni powietrznej nad zachodnią częścią Polski, w tym terminalowego pola manewrowego Portu Lotniczego Poznań. Propozycja konsorcjum została wybrana przez Urząd Kontroli Ruchu Lotniczego (PAŻP) w drodze przetargu publicznego, który odbył się w połowie kwietnia.

Zgodnie z warunkami umowy czujniki systemu WAM/ADS-B zostaną dostarczone i zainstalowane w kilku lokalizacjach PAŻP. Sercem systemu jest system ERA MSS-5, najnowsza generacja znanego na całym świecie i sprawdzonego wieloczujnikowego systemu monitoringu firmy ERA.

„Konsorcjum ERA-GISS jest odpowiedzialne za dostarczenie rozwiązania „pod klucz” wraz ze sprzętem sieciowym, połączeniami radiowymi i światłowodowymi. Umowa zawiera umowę o świadczenie usług, która ma zapewnić odpowiednią dostępność systemu w kolejnych latach. „Cieszymy się, że możemy być częścią kolejnego ważnego projektu rozwoju infrastruktury krytycznej w Polsce” – powiedział Bartosz Groch w imieniu GISS.

System będzie się składał z 13 stacji naziemnych pokrywających prawie połowę płaskiego terytorium Polski oraz podwójnej stacji centralnej w Poznaniu. W ramach umowy istnieje możliwość przedłużenia w przyszłości na 10 plus GS. ERA, GISS i PAŻP zorganizowały już spotkanie inauguracyjne, po którym nastąpi wizyta w odpowiednich lokalizacjach. Projekt miał zostać zrealizowany w trudnym okresie 12 miesięcy.

ERA jest znanym dostawcą w Polsce i zdobyła tam doświadczenie dzięki wcześniejszemu projektowi uruchomienia systemu nadzoru naziemnego (NEO firmy ERA Multilaterationsystem) dla Międzynarodowego Lotniska Chopina w stolicy Polski. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o pokrycie kolejnego fragmentu polskiej przestrzeni powietrznej w ramach przetargu na WAM South.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *