Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Rząd zachęca do szczepień organizując loterię z nagrodami.

Published

on

Mimo przyjęcia przez ponad 20 milionów, czyli 50% dorosłych Polaków pierwszej dawki szczepionki, rząd chce, by program szczepień szedł jeszcze sprawniej. Tylko zaszczepienie jak największej części populacji naszego kraju, może pokonać koronawirusa. Przekonanie tych najbardziej sceptycznych obywateli naszego kraju, jest obecnie największym wyzwaniem dla sprawujących władzę. Dlatego rząd wprowadza kolejne ułatwienia; między innymi możliwość zaszczepienia się drugą dawką w dowolnym miejscu, a nawet podczas imprez masowych. Każdy kto zdecyduje się na szczepienie, może także wziąć udział w loterii Narodowego Programu Szczepień i wygrać pieniądze lub nagrody rzeczowe, w tym samochody. Polacy uwielbiają gry loteryjne i hazard. Wszyscy, którzy poszukują informacji o tym, gdzie zdobyć największe nagrody mogą sprawdzić rankingi kasyn, takie jak https://rankingkasyn.net lub odwiedzić punkty przyjmowania zakładów liczbowych. Choć największą nagrodą dla zaszczepionych powinna być ochrona przed wirusem, to rząd ma nadzieję, że w ten sposób przyciągnie do punktów szczepień najbardziej opornych.

Loteria Narodowego Programu Szczepień jest organizowana po raz pierwszy w historii. Wystartuje 1 lipca 2021 r. i będzie organizowania i prowadzona  przez spółkę Totalizator Sportowy przy wsparciu innych instytucji rządowych. Rząd zachęca także samorządy do wzięcia udziału w tej promocji. Każdy uczestnik będzie miał aż cztery szanse na to, by zdobyć nagrodę. Każdy 2000 zaszczepiony otrzyma prezent gotówkowy w kwocie 500 zł. Co tydzień odbędzie się losowanie, w którym wyłonieni zostaną zwycięzcy. Prezentami w tym losowaniu, będą dwie nagrody pieniężne o wartości 50 000 zł każda oraz nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne i kupony na zakupy. Co miesiąc, przez cały rok, każdy zaszczepiony będzie mógł wziąć udział w losowaniu dwóch nagród o wartości 100 1000 zł oraz samochodów hybrydowych. Przewidziano również nagrodę główną; na dwóch zwycięzców czekają prezenty gotówkowe po 1 000 000 zł oraz samochód hybrydowy. I choć rząd nie podał jeszcze wszystkich szczegółów organizowanej loterii, to ze wstępnych ustaleń wynika, że może w niej wziąć udział każdy, kto zarejestruje się w systemie, lub ten kto przyjął już szczepionkę.

READ  Prawdziwy cracker i nieoficjalny rekord! „Możesz to zrobić podczas ćwiczeń” [WIDEO]

Władze próbują zachęcić także samorządy to działań proszczepiennych. Dla każdej gminy, w zależności od ilości mieszkańców przewidziano specjalne fundusze na promocję i organizację akcji szczepień o wartości od 10 do 40 tysięcy złotych. Dodatkowo pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom zaszczepienia 75% dorosłych obywateli na swoim terenie, otrzyma po 100 tysięcy złotych. Na konta dokładnie 49 gmin, które będą miały najwyższy wskaźnik wyszczepialności, rząd przeleje po 1 mln złotych. Ta gmina, która osiągnie najwyższy poziom zaszczepionych w skali całego kraju otrzyma nagrodę główną o wartości 2 mln złotych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *