Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska gwiazda Kozłowski bije rekord Mistrzostw Europy Bellinghama dla najmłodszego zawodnika w historii, zaledwie sześć dni po jego składzie

Published

on

Niecały tydzień po tym, jak człowiek Borussii Dortmund przeszedł do historii, został przyćmiony przez młodzieńca Pogoni Szczecin przeciwko Hiszpanii

Polski pomocnik Kacper Kozłowski pobił rekord Jude Bellinghama i jest najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek rywalizował w Mistrzostwach Europy po meczu z Hiszpanią na Euro 2020.

17-latek, trzy i pół miesiąca młodszy od gwiazdy Borussii Dortmund, wszedł w drugiej połowie jako rezerwowy do zespołu Paulo Sousy w Sewilli, kiedy zremisowali z La Cartuja 1:1.

Gwiazdka z Pogoni Szczecin bije rekord, który istniał zaledwie sześć dni po występie Bellinghama w angielskim otwarciu turnieju przeciwko Chorwacji.

Co osiągnął Kozłowski?

W wieku zaledwie 17 lat i 246 dni pomocnik dostąpił zaszczytu zostania najmłodszym zawodnikiem w historii Mistrzostw Europy.

Przed godziną, zastępując Mateusza Klicha z Leeds United, zagrał głównie defensywnie po rzucie z rzutu karnego Roberta Lewandowskiego, który otworzył go Alvaro Morata dla Luisa Enrique.

To ukoronowanie imponującego awansu w rankingu po wygraniu swojego pierwszego międzynarodowego meczu w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata z Andorą w marcu.