Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska bada możliwości inwestycyjne w Haryanie

Published

on

Ambasador RP w Indiach prof. Adam Burakowski poprosił we wtorek o współpracę rządu Haryany w badaniu możliwości inwestycyjnych w parkach mega-food, w Sonepat i Rohtak. do wzniesienia

Ambasador RP w Indiach prof. Adam Burakowski zwrócił się we wtorek do rządu Haryany o współpracę przy badaniu możliwości inwestycyjnych w megaparkach spożywczych, które powstają w Sonepat i Rohtak.

Ambasador RP wezwał tu szefa ministra Haryany Manohara Lal Khattara i przeprowadził rozmowy w celu określenia możliwości inwestycyjnych. Khattar zaprosił także Polskę do Faridabad jako kraj partnerski Surajkund International Crafts Mela-2023.

Rząd Haryany stwierdził w komunikacie prasowym, że prof. Burakowski powiedział, że te mega-parki spożywcze mogą okazać się wielką szansą biznesową dla polskich inwestorów. Wykazał również duże zainteresowanie eksportem produktów ogrodniczych i rolnych z Haryany do Polski.

Obie strony zgodziły się podzielić swoją wiedzą fachową w zakresie edukacji, rolnictwa, szkolenia zawodowego i turystyki.

CM powiedział, że pierwszy tego rodzaju oddział współpracy zagranicznej został utworzony przez rząd stanowy, aby zidentyfikować potencjalnych inwestorów na całym świecie, aby wprowadzić Haryanę poprzez „podejście globalne” polegające na przekształceniu Haryany w globalną gospodarkę jako globalna marka.

Blisko

READ  Ogłoszenie nazwisk funkcjonariuszy policji. Ziobro: Nakazałem prokuratorowi wszczęcie postępowania
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *