Connect with us

Świat

Czterech zabitych w pożarach lasów na Cyprze

Published

on

NIKOZJA, 3 lipca (Reuters) – Cztery osoby znaleziono martwe po wielkim pożarze szalejącym na Cyprze przez drugi dzień, niszcząc lasy w tym, co jeden z urzędników powiedział, że było najgorsze w historii.

Pożar, podsycany silnymi wiatrami, dotknął co najmniej 10 społeczności na obszarze 50 kilometrów kwadratowych (19 mil kwadratowych) u podnóża gór Troodos, na obszarze lasu sosnowego i gęstego buszu.

Ofiary, uważane za obywateli Egiptu, znaleziono martwe w pobliżu miasta Odou, górzystej społeczności na północ od miast Limassol i Larnaka.

„Wszystkie dowody sugerują, że to te cztery osoby zaginęły od wczoraj” – powiedział minister spraw wewnętrznych Nicos Nouris.

To zdjęcie z mediów społecznościowych pokazuje dym z pożaru lasu w wiosce Ora, Larnaka na Cyprze, 3 lipca 2021 r. Obowiązkowy kredyt ANDREA ANASTASIOU / przez REUTERS

Organ wykonawczy UE, Komisja Europejska, powiedział, że strażacy przylecieli z Grecji, aby walczyć z ogniem, a Włochy również planują wysłać strażaków z powietrza.

Komisja stwierdziła w oświadczeniu, że uruchomiono również satelitę ratunkowego UE Copernicus, aby dostarczyć mapy oceny szkód na dotkniętych obszarach.

„To najgorszy pożar lasu w historii Cypru” – powiedział cypryjskiej stacji telewizyjnej Omega dyrektor Ministerstwa Leśnictwa Charalambos Alexandrou.

Podjęto próby, aby płomienie nie przeszły przez góry i zatrzymały je przed dotarciem do Machairas, lasu sosnowego i jednego z najwyższych szczytów na Cyprze.

Przyczyna pożaru, który wybuchł około południa w sobotę, była niejasna. Cypr doświadcza wysokich temperatur w miesiącach letnich, z temperaturami przekraczającymi 40 stopni Celsjusza w ciągu ostatnich kilku dni. Policja powiedziała, że ​​przesłuchała 67-letnią osobę związaną z pożarem.

Sprawozdawczość Michele Kambas; Dodatkowe sprawozdania Maayan Lubell w Jerozolimie i Johna Chalmersa w Brukseli; Montaż przez Ros Russell, David Gregorio i Diane Craft

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  USA i sojusznicy zestrzeliwują drona w pobliżu amerykańskiej bazy w Syrii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.